Şehit Babası İstedi, Belediye Başkanı Cem Evinin Tamamlanması Talimatı Verdi

Şehit Babası İstedi, Belediye Başkanı Cem Evinin Tamamlanması Talimatı Verdi

ŞANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in babası, kendisine taziye ziyaretinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'dan Gürgentepe İlçesi'nde yapımına başlanan ve yarım kalan cemevinin tamamlanmasını istedi.

Şehit Babası İstedi, Belediye Başkanı Cem Evinin Tamamlanması Talimatı Verdi

ŞANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in babası, kendisine taziye ziyaretinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'dan Gürgentepe İlçesi'nde yapımına başlanan ve yarım kalan cemevinin tamamlanmasını istedi. Başkan Yılmaz, bu talep üzerine görevlileri arayarak cemevi inşaatının tamamlanması için talimat verdi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Enver Yılmaz, 5 Ekim 2016'da Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in Gürgentepe İlçesi'nde yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Başkan Yılmaz, beraberinde Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sedat Sarıkaya, Gürgentepe İlçe Kaymakamı Abdulkadir Umut Kasman ile birlikte Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in kabrini ve ailesini ziyaret etti. Ziyarette şehit ailesine taziyede bulunan Başkan Yılmaz, şehidin babası Halil Demirer ile sohbet etti. Şehit Babası Demirer, Gürgentepe İlçesi'nde yapımına başlanan ve yarım kalan cemevinin tamamlanmasını istedi. Bunun üzerine Başkan Yılmaz, "Sizlerin isteği bizim için emirdir. Cem evini büyükşehir belediyesi olarak biz yapacağız" dedi.

Başkan Yılmaz, ardından şehit babası Halil Demirer ile birlikte inşaatı yarım kalan cemevine giderek incelemelerde bulundu. Başkan Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu'nu arayarak, cem evinin tamamlanması için gerekli çalışmaların bir an önce başlatılması talimatını verdi.

Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in babası Halil Demirer Başkan Yılmaz'a teşekkür ederek, "Acımız büyük. Allah devletimize, askerimize, polisimize güç, kuvvet versin" diye konuştu.

- Ordu

Kaynak: DHA