Schröder'in KKTC Ziyareti Kıbrıs Rum Yönetimi'nde Şok Etkisi Yaptı

Schröder'in KKTC Ziyareti Kıbrıs Rum Yönetimi'nde Şok Etkisi Yaptı

Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Tasos Papadopulos, Eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in, Başbakan Ferdi Sabit Soyer'in Daveti Üzerine Gerçekleştireceği KKTC Ziyaretine Tepki Gösterdi.

Schröder'in KKTC Ziyareti Kıbrıs Rum Yönetimi'nde Şok Etkisi Yaptı

Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Tasos Papadopulos, eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in, Başbakan Ferdi Sabit Soyer'in daveti üzerine gerçekleştireceği KKTC ziyaretine tepki gösterdi.

Rum radyosunun haberine göre Papadopulos, Schröder'in KKTC ziyaretiyle ilgili olarak kendisine yöneltilen soru üzerine, bunun kendileri açısından "çok üzücü bir gelişme" olduğunu belirtti. Papadopulos, Schröder'in şahsi olarak Türkiye ve Kıbrıslı Türkler karşısında hala dostane duygular beslemesinin kendileri açısından üzüntü verici olduğunu kaydetti. Rum ana muhalefet partisi DİSİ, AB Daimi Temsilciler Komitesi (COREPER) tarafından onaylanan Türkiye ile yeni katılım ortaklığı belgesi taslağına ve Kıbrıs

sorununun 'zamanın derinliğine yollandığına' ilişkin dünkü açıklamalarını yorumlaması da istenen Papadopulos, "Sistemliliğimizle, üstleniyor olduğumuz girişimler ve üstlenip uyguladıklarımızla, bu önemli kararı başarımız olarak elde ettik ve bugün bize layık olan çözümü başarmada daha güçlü bir statüdeyiz. İyimser olmak hakkımızdır" dedi.

(MG-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA