Şanlıurfa: Başarılı Öğrencilere Kaymakam Sonel'den Ödül

Şanlıurfa: Başarılı Öğrencilere Kaymakam Sonel'den Ödül

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde Kaymakamlık Okul Birincilerine Anlamlı Geziyle Ödüllendirdi. Birecik Kaymakamı Tuncay Sonel, İlçedeki Liselerde Başarıyla Eğitimlerini Sürdüren 9 Öğrenciyi Ödül Olarak Atatürk'ün Doğduğu Selanik ile İstanbul'a Gönderdi.

Şanlıurfa: Başarılı Öğrencilere Kaymakam Sonel'den Ödül

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde kaymakamlık okul birincilerine anlamlı geziyle ödüllendirdi. Birecik Kaymakamı Tuncay Sonel, ilçedeki liselerde başarıyla eğitimlerini sürdüren 9 öğrenciyi ödül olarak Atatürk'ün doğduğu Selanik ile İstanbul'a gönderdi.

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde bulunan liselerde derslerinde başarılı olan öğrenciler, Kaymakam Tuncay Sonel tarafından ödüllendirildi. Ticaret Lisesi'nden Duygu Kanlıkaya, Anadolu Lisesi'nden Dilek Akalın, Halil Volkan, Kız Meslek Lisesi'nden Zeynep Çelik, İmam-Hatip Lisesi'nden Sadettin Arslan, Birecik Lisesi'nden Olcay Aslan, Atatürk Lisesi'nden Umut Salur, Endüstri Meslek Lisesi'nden M. Salih Ersavaş, Sağlık Meslek Lisesi'nden Vildan Koç adlı başarılı öğrenciler Kaymakam Tuncay Sonel tarafından 5 gün süren Selanik ve İstanbul gezisine gönderildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli Şube Müdürü Zeki Çakmak başkanlığında yola çıkan öğrenciler, önce İstanbul'da Ayasofya ve Sultan Ahmet Camileri, Topkapı Sarayı, Beyoğlu, Galata Köprüsü ve Kapalı Çarşı'yı gezdikten sonra Edirne'de bulunan Selimiye Camii'ni ziyaret etti. Edirne gezisini tamamlayan öğrenciler Yunanistan'a geçerek, Atatürk'ün doğduğu Selanik kentine geçti. Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evi ziyaret eden öğrenciler, Türkiye'den getirdikleri toprakları evin bahçesine döktü. Gezileri kapsamında Selanik ve Gümülcine Başkonsolosluklarını ziyaret eden öğrenciler, Gümülcine Türk Gençler Birliği'ne de konuk oldu. Birlik Başkanı Nuri Nuri tarafından ağırlanan öğrenciler, Sadık Ahmet'in de mezarını ziyaret ettikten sonra bölgedeki tarihi ve turistik yerleri gezdi.

İstanbul, Edirne ve Selanik'i kapsayan gezilerini tamamlayan öğrenciler mutlu bir şekilde ilçeye geri döndü. Kendilerini böyle bir geziye gönderdiği için Kaymakam Sonel'e teşekkür eden öğrenciler, "Kitaplarda okuduğumuz, hayallerimizde yaşattığımız Selanik'i ve özellikle de ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evi görmek bizleri heyecanlandırdı. Türkiye'nin en güzel kentlerinden biri İstanbul'u görmek bizler için en iyi ödül oldu" dedi.

Birecik Kaymakamı Sonel, "İlçede göreve başladığım tarihten bu zamana eğitime yönelik hizmetlerimize devam etmekteyiz. Özellikle öğrencilerin başarılarını ödüllendirmek ve onları teşvik etmek amacıyla var gücümüzle çalışmaktayız" şeklinde konuştu.