Şampiyon Haltercilere Coşkulu Karşılama

İtalya'nın Lignano Kentinde Düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda Büyük Başarı Elde Eden Halter Milli Takımı, Ankara'da Büyük Bir Coşkuyla Karşılandı.

Şampiyon Haltercilere Coşkulu Karşılama

İtalya'nın Lignano kentinde düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda büyük başarı elde eden Halter Milli Takımı, Ankara'da büyük bir coşkuyla karşılandı.

Halen devam eden Avrupa Şampiyonası'ndan dönen ilk Halter Milli Takımı kafilesi, saat 19.00 sıralarında Esenboğa Havalimanı'na indi. Bakan Başesgioğlu başkanlığında kafilede yer alan milli halterciler, kendilerini karşılamaya gelen vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Haltercileri karşılamaya gelen coşkulu grup, davul ve zurnalarla alınan başarıyı kutladı. Vatandaşlar en büyük ilgiyi ise uzun bir aradan podyuma çıkan ve bir altın, iki gümüş madalya kazanan Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu milli halterci Halil Mutlu'ya gösterdi. Milli halterci Halil Mutlu'nun da kendisini karşılamaya gelen eşi ve iki çocuğu ile hasret gidermesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Esenboğa VIP Salonu'nda alınan başarı ile ilgili bir değerlendirme yapan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, sporcuları tebrik ederek, "Haltercilerimiz cesaretle, disiplinle ve onurlu bir şekilde mücadele etti. Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiler. Aldığımız madalyalar çok önemli. Halen devam etmekte olan şampiyonada ilk üç sırada yer alacağımızı düşünüyorum. Burada aldığımız madalyaların yanı sıra iki bayan haltercimizin de olimpiyat vizesi alması bizi çok mutlu etti" diye konuştu.

Bakan Başesgioğlu, sporcuların gerekli ödül yönetmeliğinden yararlanacağını ifade ederek, normalde 4 taksitle verilen ödülleri olimpiyatlar öncesinde bir kere de vermeyi planladıklarını söyledi.

Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya alan milli halterciler Halil Mutlu, Erol Bilgin, Nurcan Taylan, Sibel Özkan altın madalya kazandıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, bu başarılarını Pekin Olimpiyatları'nda da sürdürerek, Türkiye'ye büyük başarılar yaşatmak istediklerini kaydetti.

(EKO-İY-OK-S)

Kaynak: İHA