Roberto Carlos: Camilerden Çok Etkilendim

Fenerbahçe'nin Ünlü Futbolcusu Roberto Carlos, Bir İspanyol Gazetesine Verdiği Röportajda, İstanbul'dan Övgüyle Bahsederken, Özellikle Camilerden Çok Etkilendiğini Belirtti.

Roberto Carlos: Camilerden Çok Etkilendim

Fenerbahçe'nin ünlü futbolcusu Roberto Carlos, bir İspanyol gazetesine verdiği röportajda, İstanbul'dan övgüyle bahsederken, özellikle camilerden çok etkilendiğini belirtti.

Brezilyalı futbolcunun, Marca gazetesi muhabirine Samandıra Kamp Merkezi'nde verdiği röportaj, Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yayınlandı.

Roberto Carlos, İstanbul'un dünya üzerinde yaşanacak 3 yerden birisi olduğunu ve ilk fırsatta camileri gezmek istediğini kaydetti.

Sarı-lacivertli futbolcunun, Fenerbahçe ve İstanbul ile ilgili sözleri şöyle:

“Fenerbahçe'de belki kaptan değilim ama burada çok önemli görevlerim var. Kulüp ve camia beni inanılmaz güzel karşıladı. Burada bir çok kişi beni idol gibi görüyor. İstanbul inanılmaz bir yer. Aynı gün hem Asya'da, hem Avrupa'da olabiliyorsunuz. Eskiden 'Dünyada yaşanabilecek 2 yer var. Bunlar da Madrid ve Sao Paulo' diyordum. Şimdi bunlara İstanbul da dahil oldu. Özellikle İstanbul'daki camileri çok ilginç buluyorum. Camilerden çok etkilendim. İlk fırsatta gezmek istiyorum.”

"FENERBAHÇE'DE ANTRENÖR OLARAK DEVAM EDECEĞİM"

34 yaşında olduğunu hatırlatarak, bu yaş için kendisini çok iyi hissettiğini, gelecekteki planlarına uygun bir kulüpte bulunduğunu ifade eden Roberto Carlos, Real Madrid'in aldığı kötü sonuçları nedeni ve Madrid'ten neden ayrıldığı yönündeki sorulara verdiği yanıtta, şunları söyledi:

“Bu durum biraz da Real Madrid yönetiminden kaynaklanıyor. Bazı yöneticiler genç ve tecrübesiz. Basın, bu yöneticiler üzerinde önemli bir baskı kuruyor. Bu yöneticiler de basının bu baskısına dayanamıyor. Takım henüz yeni. Zorlanmasının nedeni de bu. Daha iyi sonuçlar alacaklarına inanıyorum. Ben Real Madrid'i şampiyon olarak bırakmak istediğimi daha önceden ifade etmiştim. Sözümü tuttum. Bu anlamda mutlu ve rahatım. Ama ben eski kulübümle hiçbir şey imzalamadım. Çünkü Murat Özaydınlı'ya söz vermiştim. Benim için söz imzadan daha önemliydi. Eğer bunu yapmasaydım, Fenerbahçe yerine başka bir takıma gitseydim işte o zaman Real Madrid'i aldatmış olurdum ve artık hiçbir taraftarın önüne çıkamazdım. Her zaman söylüyorum. Futbolu Fenerbahçe'de bırakacağım ama burada antrenör olarak devam edeceğim."

Kaynak: DHA