Haberler

Kalkınma Bakanı Yılmaz Adana'da

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terörün en büyük amaçlarından birinin Türkiye’nin kalkınma sürecine ve büyümesine darbe vurmak olduğunu belirterek, ne yapılırsa yapılsın, hangi hadiseler olursa olsun kalkınma, gelişme ve ülkenin refahını artırma sürecinin kesintisiz ve kararlı bir biçimde devam edeceğini söyledi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terörün en büyük amaçlarından birinin Türkiye'nin kalkınma sürecine ve büyümesine darbe vurmak olduğunu belirterek, ne yapılırsa yapılsın, hangi hadiseler olursa olsun kalkınma, gelişme ve ülkenin refahını artırma sürecinin kesintisiz ve kararlı bir biçimde devam edeceğini söyledi.

Bakan Yılmaz karayoluyla geldiği Adana'da ilk olarak Adana Valiliği'ni ziyaret edip, şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Mustafa Büyük'le makamında sohbet etti. Valilik ziyaretinin ardından Bakan Yılmaz, beraberindeki protokolle, D400 karayolu üzerinde bulunan Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Hizmet Binası Temel Atma Töreni'ne katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından protokol üyelerinin yaptığı konuşmalardan sonra söz alan Bakan Yılmaz, Diyarbakır'ın Özerkli Köyü'ndeki Jandarma Karakolu'nda teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Fatih Gökşen'in ailesine başsağlığı diledi.

İnşaatı 2016 bahar mevsiminde tamamlanacak olan ÇKA hizmet binasının bünyesinde Türkiye İstatistik Kurumu'nun da olacağını açıklayan Bakan Cevdet Yılmaz, ajansın bölge için çok önemli olduğunu ifade etti.

ÇKA'yı 'helvayı yapacak, herkesi bir araya getirecek kurum" olarak tanımlayan Bakan Yılmaz, ajansın içerisinde merkezi idare, belediye başkanları yönetiminde yerel yöneticiler, valiler, iş dünyası, ticaret ve sanayi odalarının bulunmasının önemine dikkat çekti.

Adana, Mersin ile bölgenin ekonomik potansiyeline vurgu yapan Bakan Cevdet Yılmaz, "Potansiyelimizi harekete geçirmek zorundayız. Bu adeta bir seferberliktir. Sadece Ankara, İzmir, İstanbul'un potansiyeliyle Türkiye'yi 2023 ve ötesine taşıyamayız. Üstünlüklerini, varlıklarını, potansiyelini çok iyi tespit edip bunlar üzerinden projeler ve politikalar geliştirerek hem bu yörelerimizi daha üst seviyeye çıkarmak gerekiyor, hem de bu vesileyle tüm yörelerimizin bileşkesi olarak ülkemizi uluslararası alanda çok daha üst bir noktaya taşımamı gerekiyor" diye konuştu.

Ülkedeki terör eylemlerini de lanetleyen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terörün en büyük amaçlarından birinin, Türkiye'nin kalkınma sürecine, gelişmesine ve büyümesine darbe vurmak olduğunu kaydetti. Bakan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Terör, demokrasiye ve kalkınmaya düşmandır. Kalkınma sürecini akamete uğratmaya çalışır. Bu vesileyle; ne yapılırsa yapılsın, hangi hadiseler olursa olsun, kalkınma sürecimizin, bu ülkeyi geliştirme, refahını artırma sürecinin kesintisiz ve kararlı bir biçimde devam edeceğini de vurgulamak istiyorum."

Bakan Cevdet Yılmaz'ın konuşmasının ardından temel atma töreni için kesilecek kurban nedeniyle Kurban Duası okundu. Kent protokolü beton dökme butonuna basarak Çukurova Kalkınma Ajansı Hizmet Binası'nın temelini attı. Daha sonra Bakan Yılmaz ve beraberindekiler, şantiye alanına fidan dikti.

Törene, AK Parti Adana Milletvekilleri, Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Necdet Ünüvar, Sadullah Kısacık, Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Adana Valisi Mustafa Büyük ve çok sayıda protokol üyesi katıldı. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Adana Valiliği Mustafa Büyük Cevdet Yılmaz Çukurova Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Masterchef Serhat kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Serhat Doğramacı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Esra kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Esra Tokelli kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Tolga kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Tolga Şener kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bartu kimdir, kaç yaşında? Taha Bartu Ergün kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir? Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

title