Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'nun "vergi" çıkışı, Bakan Nebati'yi kızdırdı: İyi bir danışman bulmanızı öneririm

Politika Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun deprem bölgesinde vergisel tedbirler alınması gerektiğine dair yaptığı açıklamaya, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yanıt geldi. Nebati, "Bakanlığımızın bu süreçte ardı ardına attığı onlarca adımı takip edememişsiniz. Bilgi almakta zorlanıyorsanız, size yaptıklarımızı anlatması için iyi bir danışman bulmanızı tavsiye ederim" dedi.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu deprem bölgesine gitti. Malatya'da konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "İş insanlarına söz verdim. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra, Allah nasip ederse kazandığımızda görecekler, deprem bölgesinde en azından belli bir süre işçilerin ücretlerinden vergi alınmaması, öyle bir avantajın sağlanması gerektiğini ifade ettim" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabı üzerinden, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun deprem bölgesinde vergisel tedbirler alınması gerektiğine dair yaptığı açıklamayı hedef alan bir paylaşım yaptı.

Bakan Nebati, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Deprem bölgesinde vergisel tedbirler alınması gerektiğine dair bir açıklama yapmışsınız. Gözüken o ki bir süredir tamamen farklı gündemlere odaklanmış olmanızdan dolayı, Bakanlığımızın bu süreçte ardı ardına attığı onlarca adımı takip edememişsiniz. Bilgi almakta zorlanıyorsanız, size yaptıklarımızı anlatması için iyi bir danışman bulmanızı tavsiye ederim. Bizler depremin ilk anından bu yana deprem bölgesindeyiz. Tek odağımız da vatandaşlarımızın tüm yaralarını bir an evvel sarmak, insanımızı her bakımdan rahat ettirmektir."

Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na: İyi bir danışman bulmanızı tavsiye ederim

Nebati, Kılıçdaroğlu'na, attıkları adımları, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yer alan deprem sonra devreye alınan destekler ve tedbirleri içeren 28 sayfalık kitapçıktan takip edebileceğini söyledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Nureddin Nebati Maliye Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

sade vatandaş:

adam beş vakit namaz kılıyor faturasız fişsiz mal satıyor götürü vergi vermek için maliyeye başvurmadan önce vitrindeki malları kaldırıyor tamirci ayağına maliyeye başvuruyor işi tamam olunca vitrine mal koyup satmaya devam ediyor bunu maliyeye şikayet ettim

Cevap Yaz312Yayından Kaldır
Mehmet Vatandaş:

Sayın bakan, adam "deprem bölgesinde en azından belli bir süre işçilerin ücretlerinden vergi alınmasın " diyor sizin 28 sayfalık raporunuzun hangi sayfasında yazılı bu? Bence asıl size iyi bir danışman lazım:)

Cevap Yaz1325Yayından Kaldır
Hakan:

Evet sayın nebati haklısınız ekonomi danışmanı alınacak hemde inanmazsınız ama liyakat sahibi biri olacak. Siz alışkın değilsinizdir.

Cevap Yaz73115Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title