Haberler

AK Parti Milletvekili: Model fabrika Malatya ekonomisine büyük katkı sağlayacak

Güncelleme:

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya'ya kazandırılması planlanan model fabrikanın bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Projenin hayata geçmesiyle istihdama da katkı sağlanacağını ifade eden Ölmeztoprak, model fabrikanın yeni iş olanakları oluşturarak bölgenin ekonomisine katkı sağlayacağını ve yerel işletmeler arasında ortaklıkların oluşmasına imkan sağlayacağını söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya'ya kazandırılması planlanan "model fabrika'nın bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, Malatya'ya kazandırılması planlanan model fabrikanın bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını kaydederek süreci yakından takip ettiklerini söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından desteklenen projenin hayata geçmesiyle birlikte istihdama da katkı sağlanacağını belirten Ölmeztoprak, "Model fabrika, genellikle bir endüstriyel tesisin üretim süreçlerinin, teknolojilerinin ve yönetim sistemlerinin örnek alınabilecek bir model olarak tasarlandığı ve uygulandığı bir tür referans tesisini ifade eder. Bu tesis, en iyi uygulamaları, verimliliği ve sürdürülebilirliği göstermek amacıyla seçilmiş ve tasarlanmıştır. Genellikle yeni üretim teknolojilerini test etmek, süreç iyileştirmeleri yapmak ve endüstri standartlarını belirlemek için kullanılır. Proje, yeni iş olanakları oluşturarak bölgenin ekonomisine katkı sağlayacak. İstihdam artışı ve yerel işletmeler arasında ortaklıkların oluşmasına imkan sağlayacak. Model fabrikalar genellikle en son üretim teknolojilerini kullanır. Bu, bölgedeki işletmelerin teknolojik altyapısını güçlendirebilir ve rekabet avantajı sağlayabilir. Bölgedeki çalışanlar için eğitim ve beceri geliştirme programlarına ev sahipliği yapabilir. Yerel iş gücünün niteliklerini artırabilir. Modern üretim tesisleri genellikle çevresel sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak da tasarlanır. Bu da bölgeye çevre dostu uygulamaların yayılmasına katkı sağlar. Sürekli olarak yeni üretim yöntemleri ve teknolojilerini test eder. Bölgedeki diğer işletmelerin de yenilik ve Ar-Ge çalışmalarına teşvik edebilir" ifadelerini kullandı.

Ölmeztoprak, Malatya Model Fabrikası'nın yapım aşaması ve hazırlık sürecindeki model fabrikaların içerisinde en hızlı faaliyet göstermeye başlayan fabrika olacağını kaydederek, sürecin takipçisi olacaklarını söyledi. - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Milletvekili AK Parti Malatya Politika Ekonomi Güncel Haberler

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Bakmadan Geçme

En-Nesyri için 48 saat bitiyor! En-Nesyri kararını verdi mi, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Transferde son durum Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 20-21 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi!
Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title