Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi Denizli'deki talihliye çıktı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi Denizli'deki talihliye çıktı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Milli Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi, bu hafta Denizli'den bir talihliye çıktı. Çılgın Sayısal Loto'da 9, 12, 20, 25, 41, 89 ve 76 numaralı joker numaraya isabet eden 212 milyon 285 bin 211 lira 50 kuruşluk ikramiyenin, Pamukkale ilçesindeki bayiden oynandığı belirlendi. İkramiyenin kime çıktığı ise merak konusu.

PAMUKKALE, DENİZLİ (DHA) - Geçen 13 Eylül'de gerçekleştirilen 110'uncu Çılgın Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye olan 212 milyon 285 bin 211 lira 50 kuruş, Denizli'nin Pamukkale ilçesi İstiklal Mahallesi'nde Emrah Onaç'ın sahibi olduğu bayiden oynandığı belirlendi. Çılgın Sayısal Loto'da 9, 12, 20, 25, 41, 89 ve 76 numaralı joker numaraya isabet eden büyük ikramiyenin kuponunun oynandığı bayinin sahibi Emrah Onaç, iş yerinin önündeki led tabelasına 'Sayısal 212 milyon lira bayimize çıkmıştır' yazdırdı. İkramiyenin bayiden çıktığını öğrenenler, sabah saatlerinden itibaren dükkana akın edip, talihlinin kim olduğunu öğrenmeye çalıştı.

Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi Denizli'deki talihliye çıktı

Onaç, ikramiyenin kendilerini çıkmış gibi sevindiklerini belirterek "Sayısal sürekli devrettiği için 'kimseye çıkmaz' diye bir algı yaratılmıştı. Ancak büyük ikramiyenin çıkmasıyla bu algı yıkıldı. Tarihin en büyük ikramiyesinin bayimizden oynanması bizi de sevindirdi. Sanki ikramiye bize çıkmış gibi sevindik. İnşallah, ihtiyaç sahibi birine çıkmıştır. Kim olduğunu bilmiyoruz, bizde milyoneri çok merak ediyoruz" diye konuştu.

Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi Denizli'deki talihliye çıktı

Aynı bayiden sürekli Sayısal Loto oynadığını belirten Nevzat Özkan "Ben de bu bayiden sürekli Sayısal Loto oynuyorum. İhtiyaç sahibi birine çıkmıştır. İkramiyenin bu bayiden çıkması, karamsarlığı da ortadan kaldırdı. Bana çıkmasını çok isterdim ama çıkmadı. Oynamaya devam" dedi.

Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi Denizli'deki talihliye çıktı

Milli Piyango'dan yapılan açıklamada da "Denizli'nin Pamukkale ilçesine isabet eden, kurulduğu günden beri Milli Piyango tarihinde bugüne dek verilen en yüksek miktar olan 212 milyon 285 bin 211 lira 50 kuruşluk ikramiyeyi kazanan talihlimizi tebrik ediyoruz. 82 yılın en yüksek ikramiyeli ve en heyecanlı çekilişini gerçekleştirdik. Herkesin şansı olmaktan çok mutluyuz" denildi.

Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi Denizli'deki talihliye çıktı
Demirören Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
Metin Yalcin:Hayatı kaydı kime çıktı ise, perişan günlere hazır olsun .. Bu güne kadar kime büyük ikramiye çıktı ise sefalet içinde öldü gitti ..
Bahattin bakkal :Her hafta birileri şu oyunu oynadı şunu kazandı birileri bunu oynadı vs.vs afişler reklamlar ama numunelik te olsa isimde istemezdik falanca işle uğraşan biri dahi diye lanse edilemiyen bir organizasyona ne kadar Güvenilir ?
Uğur Duran:Yerin Denizli olması bir şey ifade etmiyor ki... O talihli denen kişi asla piyasaya çıkmayacak ve halk malesef yine bir umut bu oyunu oynayacak... Ne demek istediğimin anlaşıldığını düşünüyorum
500