'Oynadıkça Özgürleşiyorum'

'Oynadıkça Özgürleşiyorum'

'Ben Oynayarak Özgürleşiyorum' Diyen Genç Oyuncu Fadik Sevin Atasoy, Bütün Arsızlıklarını ve Sıradışılıklarını Sahnede Yaşadığı İçin Günlük Hayatta Normal Bir İnsan Olduğunu Söyledi.

'Oynadıkça Özgürleşiyorum'

'BEN OYNAYARAK ÖZGÜRLEŞİYORUM' DİYEN GENÇ OYUNCU FADİK SEVİN ATASOY, BÜTÜN ARSIZLIKLARINI VE SIRADIŞILIKLARINI SAHNEDE YAŞADIĞI İÇİN GÜNLÜK HAYATTA NORMAL BİR İNSAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

24 kanalında Bahar Feyzan'ın sunduğu 'Tatlı Sert' programına konuk olan Fadik Sevin Atasoy, anne ve babasının oyuncu olması nedeniyle gözünü kuliste açtığını söyledi.

'Benim için gerçeklik oydu. Hayatta insanlar çok yalan söylüyorlar ama yalan söylemediğin tek yer sahne. Çünkü yürekten doğru olanı vermelisin ki gerçeği paylaşabilesin' diyen Atasoy, sahneden ya da kamera önünden insanların yüreğini kandırmanın mümkün olmadığını, izleyiciyi tırmalayacağını belirtti. Genç oyuncu, 'Özdeşim kurmaz seyirci. O anlamda çok açık bir zihne hitap ediyorsun. Dolayısıyla yalanın asla barındırılmayacağı yerdir oyunculuk' diye konuştu.

Atasoy, oyunculuğa duyduğu ilginin de 6 yaşlarında izlediği bir filmden sonra ortaya çıktığını şu sözlerle anlattı:

'6 yaşlarında falandım. Yazlık sinemalar vardı o zaman. Annemin beni ilk götürdüğü sinema, 'Hair Müzikali'ydi. Orada zenginlerin masasında isyan eden hipinin sahnesi gözümün önünden hiç çıkmaz. Oyunculuğun özgürlükle denk olduğunu düşünüyorum. Ben oynadıkça özgürleşiyorum. Ben bütün arsızlıklarımı ve sıradışılıklarımı oyunculuk yaparak yaşadığım için normal hayatta son derece mutluyum. Ben orada rahatlıyorum zaten.'

televizyongazetesi