Orta Doğu Dörtlüsü Barış Sürecinin Canlandırılmasını Görüşüyor

Orta Doğu Dörtlüsü Barış Sürecinin Canlandırılmasını Görüşüyor

Rusya, Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB), ve ABD'nin Oluşturduğu Orta Doğu Dörtlüsü Temsilcileri, Orta Doğu Barış Sürecini Canlandırmaya Yönelik Görüşmelerine Kapalı Kapılar Ardında New York'ta Başladı.

Orta Doğu Dörtlüsü Barış Sürecinin Canlandırılmasını Görüşüyor

Rusya, Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB), ve ABD'nin oluşturduğu Orta Doğu Dörtlüsü temsilcileri, Orta Doğu barış sürecini canlandırmaya yönelik görüşmelerine kapalı kapılar ardında New York'ta başladı.

Orta Doğu Dörtlüsü'nün İsrail'in Lübnan'a savaş başlatmasından bu yana ilk kez bir araya geldiğine dikkat çekilirken, kapalı kapılar ardından başlayan toplantıya Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, AB yüksek temsilcisi Javier Solana, BM Genel Sekreteri Kofi Annan ve ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice katıldığı belirtiliyor.

BM'den yapılan açıklamaya göre, toplantıda, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, Hamas'ın iktidara gelmesiyle Filistin Yönetimine yönelik uluslararası mali boykotun sona erdirilmesi için kurmaya çalıştığı ulusal birlik hükümeti için sarfettiği çabalar ele alınacak.

Abbas, bu toplantıdan önce ABD Başkanı George Bush ile görüşerek, yardım talebinde bulunmuştu.