Öncüpınar Sınır Kapısındaki Arama Ambarında Patlama

Öncüpınar Sınır Kapısındaki Arama Ambarında Patlama

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'nda Yük ve Araçların Aramasının Yapıldığı Ambarda Meydana Gelen Patlamada, 1 Gümrük Muhafaza Memuru Yaralandı.

Öncüpınar Sınır Kapısındaki Arama Ambarında Patlama

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'nda yük ve araçların aramasının yapıldığı ambarda meydana gelen patlamada, 1 gümrük muhafaza memuru yaralandı.

Patlamadan sonra Öncüpınar Sınır Kapısı'na gelen Kilis Valisi Nevzat Turhan, yük ve araçların arandığı ambarda henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı patlama olduğunu ve yangın çıktığını söyledi.

Ambarda 200 varil gaz ve 1 aracın bulunduğunu kaydeden Turhan, şöyle konuştu:

"Patlama anında ambarda bulunan ve yaralanan gümrük muhafaza memuru Bülent Karga, Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yangın devam ediyor. Kilis Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor. Ancak ekiplerin yetersiz kalması üzerine Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ile görüşerek takviye ekip istedik. Bunun üzerine Gaziantep ve İslahiye ilçesinden takviye itfaiye ekipleri yola çıktı. Olayın adli soruşturması yangın söndürüldükten sonra cumhuriyet başsavcısı tarafından yapılacak."

Olay yerinde Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl ile Öncüpınar Mülki İdare Amiri Alpaslan Yılmaz da incelemelerde bulundu.

Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.