Mutafyan: "ABD'deki Konuşmam Güvenlik Nedeniyle İptal Edildi"

Mutafyan: "ABD'deki Konuşmam Güvenlik Nedeniyle İptal Edildi"

Türk Ermenileri Patriği Mesrob Mutafyan, Fatih'te Bir İftar Çadırında Katıldığı Yemekte, ABD'de Yapacağı Konuşmasının İçeriğinin Türk ve Ermeni İlişkileri Olduğunu, Bu Nedenle Güvenlik Nedeniyle İptal Edildiğini Söyledi.

Mutafyan:

Türk Ermenileri Patriği Mesrob Mutafyan, Fatih'te bir iftar çadırında katıldığı yemekte, ABD'de yapacağı konuşmasının içeriğinin Türk ve Ermeni ilişkileri olduğunu, bu nedenle güvenlik nedeniyle iptal edildiğini söyledi.

Fatih Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği'nin yemeğine katılan Türk Ermenileri Patriği Mesrob Mutafyan, gazetecilerin Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Georgetown Üniversitesi'ndeki konuşmasının iptal edildiğine ilişkin sorularını yanıtladı. Mutafyan, "O konuda söylenecek bir şey yok. Güvenlik nedeniyle orası iptal edildi. Bana söylenen o. Başka bir şey bilmiyorum. Konuşmam, tamamıyla Türk ve Ermeni ilişkileri üzerineydi. Başka bir konu yoktu"

ifadesini kullandı.

İftar yemeğine, Mutafyan'ın yanı sıra Fener Rum Patrikhanesi Temsilcisi Peder Vasil Kokinaki, Süryani Kadim Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Melek Rona ve Fatih Müftüsü İsmail İpek katıldı.

(İST-CİN-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA