Muharrem Ertaş Haberleri

Muharrem Ertaş haber, Muharrem Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muharrem Ertaş - 25.03.2016
Konu Neşet Ertaş'sa Gerisi Teferruattır"
Belgeselin ilk defa 52. Antalya Film Festivali'nde gösterildiğini aktaran Duranoğlu, şunları söyledi: "Belgeselle ilgili izleyiciden çok güzel tepkiler aldık. Bu tepkilerle ilgili sizinle iki şey paylaşayım. İstanbul'da Yeşilçam sinemasında belgeseli izleyen genç bir arkadaşımız şöyle yazmış bize; 'Belgeselde anlatılan Neşet Ertaş'tan öyle etkilenmişim ki eve giderken yolumu şaşırdım.' Geçenlerde İFSAK'ta özel bir gösterim oldu. İki farklı salonda, yaklaşık kırk elli kişilik bir gruba. Belgesel bittiğinde biz de sahneye çıktık, hani sorular olur vs. diye. Atalay Taşdiken'le birlikte bekliyoruz. Belgesel bitti. İlk yirmi dakika kimse soru soramadı. Çünkü ekibin yarısı hala ağlıyordu, diğer yarısı da Neşet Ertaş etkisiyle öylece bize bakıyordu." "Atalay Taşdiken, Neşetseverlikte buluştuğumuz bir sinemacı" Atalay Taşdiken'in filmlerinde muhakkak türkü geleneğine yer verdiğini vurgulayan Duranoğlu, "Atalay Taşdiken, yaptığı bütün sinema filmlerinde mutlaka bir ya da iki tane Orta Anadolu Türkmen Abdal müzik geleneğinden türkü kullanan bir isimdir. Her filmine bakın, mutlaka ya bir Muharrem Ertaş, ya bir Hacı Taşan, ya bir Çekiç Ali ya da bir Neşet Ertaş türküsüyle karşılaşırsınız.
Muharrem Ertaş - 30.06.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Azınlık Hükümeti' Uyarısı
"ALLAH YOLUMUZU AÇIK ETSİN" Rahmetli Neşet Ertaş'a babası Muharrem Ertaş'ın 'Aşkınan çalışan yorulmaz' dediğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkesi ve milleti uğrunda aşkla çalışanın yorulmasının da, darılmasının da olamayacağını kaydetti.
Muharrem Ertaş - 01.06.2015
AK Parti'nin Kırıkkale Mitingi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Demirtaş'ın sözlerine destek verdiğine, MHP'nin ise sessiz kaldığına dikkati çeken Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:   "Bu oyunları, bu tuzakları bozmaya var mısınız? Birisi 'Diyanet'i kaldıracağım' diyor, diğeri de 'Ben de kaldıracağım' diyor. Bu Nur Camisi'nin huzurunda, Berat gecesine giderken, ey yiğit Kırıkkaleliler, biz Diyanetimizi bunlara kurban verir miyiz? Birisi tek parti döneminde ezan-ı Muhammedi'yi aslından çevirdi. Diğeri de şimdi 'Allah Kürtçe bilmiyor mu?' diye soruyor. Bu ezanları bu semalarda dindirir miyiz, bu bayrağı bu semalardan indirir miyiz? İndirmek isteyenlere haddini bildirir miyiz? Bunlar bunları söylerken MHP sessiz, bakın nasıl bir tuzak." Meydandaki kalabalığa "Yörük Türkmen boyları, Karakeçililer" diye seslenen Davutoğlu, aynı boyun devamının Suriye'de Bayırbucak Türkmenleri olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu:  "Bayırbucak Türkmenlerine yardım gönderiyoruz, Esed karşısında ezilmesinler diye, IŞİD karşısında dik dursunlar diye. Birden bu hain çete, bu paralel casus çetesi geliyor, bunu ihbar ediyor. Bir buçuk sene geçiyor şimdi de bir gazete tekrar ifşa ediyor. Türkiye'yi karalıyor. Şimdi buradan yiğit oğlu yiğitler diyarından, Muharrem Ertaş'ın o güzel deyişiyle 'Yiğit gölgesine yiğit saklanır', Bayırbucak Türkmenleri de yiğit gölgesine geldiler, Anadolu'ya geldiler.
Muharrem Ertaş - 01.06.2015
AK Parti'nin Kırıkkale Mitingi
Davutoğlu, Cumhuriyet Meydanı'nda partisince gerçekleştirilen mitingde yaptığı konuşmaya, Kırıkkale'nin ilçelerini tek tek selamlayarak başladı.  Muharrem Ertaş'ın "Yiğit gölgesinde yiğit saklanır, kötülerin dalı, gölgesi olmaz" dizelerini okuyan Davutoğlu, "Yiğitler, Kırıkkaleli yiğitler, sizin gölgenize sığınmaya, sizinle, yiğitlerle buluşmaya geldik.
Muharrem Ertaş - 26.05.2015
Üsküdar Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni
Meselenin, inanmak meselesi olduğunu belirten Erdoğan, Muharrem Ertaş'ın "Aşk ile çalışan yorulmaz" sözlerinden alıntı yaparak, "Biz aşk ile koşuyoruz ya, aşk ile çalışıyoruz.
Muharrem Ertaş - 24.05.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Biz, diğerleri gibi… Anamuhalefetin başındaki zat ne diyor, '–cek, -cak', bir taraftan da diyor ki 'Bana 4 yıl verin, 4 yılda işsizliği bitireyim"diyor. Bir taraftan da 'Bu açıkladığım projeyle 20 yıl sonra işsizlik yüzde 5'e düşecek'. Bu ne perhiz ne lahana turşusu. Hesap uzmanı ya... Bu işleri bilmiyor. Ben diyorum ki 'Siyasette bu seçimlerde bir rehavet var'. O da diyor ki 'Cumhurbaşkanı gittiği alanları boş gördüğü için bu ifadeyi kullandı'. Benim muhatabım değil de Şanlıurfa'nın bu meydanını acaba sen hiç böyle gördün mü? Dün Antalya'daydım, acaba Antalya'nın meydanını hiç böyle gördü mü? Hamdolsun bizim milletimizle birbirimize aşkımız var. Biz, bu millete aşığız, biz bu millete sevdalıyız. Hani Muharrem Ertaş ne diyor; 'Aşkınan koşan yorulmaz'.
Muharrem Ertaş - 22.04.2015
Türk Dünyası Türk Halk Müziği Korosu" Konseri
Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen konserde, Musa Eroğlu, Ahmet Yamacı ve Muharrem Ertaş gibi ünlü sanatçılara ait Türk Halk Müziği'nin sevilen eserleri seslendirildi.
Muharrem Ertaş - 24.02.2015
Cumhurbaşkanlığında Muhtarlar Toplantısı
Türkiye'nin 81 ilinin hepsinde, 50 bin mahallesinin, köyünün tümünde durumun aynı olduğunu söyleyen Erdoğan, "Nasıl oldu bu, yatarak, oturarak olmadı, boş lafla da olmadı. Çalışarak, koşturarak, ter akıtarak oldu. Ne diyordu rahmetli Muharrem Ertaş, oğlu Neşet Ertaş'a, 'aşkınan çalışan yorulmaz'.
Muharrem Ertaş - 30.01.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırşehir'de
-"Onlar durdurmanın, yavaşlatmanın mücadelesini verecek" "Bunların işi montaj, montaj. Bunlar montajdan başka, şantajdan başka, şantaja alet olmaktan, şantaja boyun eğmekten başka bir şey bilmez. Bunların kılavuzu paralel yapı. Paralel yapıyla el ele, kol kola şimdi montaj sanatını öğrendiler, bunu uyguluyorlar" diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Başbakanlığım esnasında defalarca Kırşehir'e geldim, Cumhurbaşkanlığı vazifemde daha 5'inci ayı doldurdum, kalktım 6'ıncı il olarak Kırşehir'e geldim. Başbakan olarak Cumhurbaşkanı olarak Kırşehir'e de Mogadişu'ya da gidiyorum, gidemeyenler utansın. Bırakın Mogadişu'yu şu güzel Kırşehir'e dahi gelemeyenler utansın. Biz bunlara aldanmayacağız, biz işimize bakıyoruz, işimize bakacağız, gelecek Kırşehir'de açılış yapacak, gidecek Somali'de açılış yapacak, Cibuti'de temel atacak. İnşallah ekonomisiyle demokrasisiyle dış politikasıyla özellikle de kardeşliğiyle Türkiye'yi daha da büyütmenin mücadelesini vereceğiz. Onlar durdurmanın, yavaşlatmanın mücadelesini verecek, biz Türkiye'yi daha da büyütmenin, yüceltmenin mücadelesini vereceğiz. Millet yanımızda olduğu müddetçe dur durak tanımayacağız. İster Gezici olsun, ister paralel olsun ister yerli, yabancı medya olsun kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın milletin iradesinden asla ve asla taviz vermeyeceğiz." -"Aşkınan çalışan yorulmaz"  Kırşehirli Muharrem Ertaş'ın "Aşkınan çalışan yorulmaz" sözlerini hatırlatan Erdoğan,  dün kendisini ziyaretine gelen sanatçıların da "Bu enerjiyi nereden buluyorsunuz" diye sorduklarını, onlara da aynı şeyi söylediğini anlatan Erdoğan, "Ben şimdi Kırşehirli kardeşlerimi görür de buradan enerji depolamam mı" ifadesini kullandı.
Muharrem Ertaş - 27.09.2014
Başbakan Davutoğlu, Kırşehir'de
  -"Annemi kaybettiğim anı hatırlamaya çalıştım hayat boyu"   Ertaş'ın "Gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen?" derken annesine bir özlemi yansıttığını dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti: "Ben de onun gibi boynu bükük bir anlamda annemi kaybettiğim anı hatırlamaya çalıştım hayat boyu. Zihnimde hiç teberrüz etmemişti, daha çok küçüktüm. Böylesi bir derin türküyü dinlerken bir keresinde vefatın hemen sonrasında veya köyden ayrılırkenki silüet gözlerimin önünde belirdi. Bu kadar güçlü bir anne sevgisi, başka nasıl ifade edilebilirdi? Bir taraftan dünyevi aşk ile uhrevi aşka gidişi, batın zahir, evvel ahir ilişkisi ile anlatacaksınız, Esma-ül Hüsna'yı kullanarak da anlatacaksınız, diğer taraftar insan insan ilişkisini 'Rızasız gülün bahçesi derilmez' diye rızayı, bahçeyi, gülü yan yana getirerek anlatacaksınız, işte buna Neşet Ertaş usta denir, üstat denir, hoca denir. Sadece yüzeysel bakanlar, o sazın tınısında Neşet Ertaş'ı görürler. Biraz daha derinden bakanlar, o sazın ötesindeki Neşet Ertaş'ı keşfettiklerinde o saz biraz daha anlamlı gelir. O saz, aslında gönül derinliğine bir araçtır ve Neşet Ertaş usta, her zaman olduğu gibi bu gönül derinliğine hitap ettiği sürece de hep gönlümüzün derununda yeri olacak." -"Vali konağı değil, gönül konağı artık" Ertaş'a Allah'tan rahmet ve evlatlarına uzun ömürler dileyen Davutoğlu, "Bütün sanat camiamıza da onun gönül dünyasından feyz alan yeni nesiller nasip etsin" dedi.  Kültürevine "Gönül Sultanları Kültür Evi" adının verilmesinden dolayı Valiliği de tebrik eden Davutoğlu, kültür evinin eski Vali Konağı olduğuna işaret etti. Davutoğlu, şunları kaydetti: "Devlet sanatçısı ünvanına vaktinde 'Ben, halkın sanatçısıyım' diye biraz mesafeli yaklaşmıştı, Neşet Ertaş usta. Doğru da yapmıştı belki ama şimdi devletin buradaki en önem verdiği konağı Neşet Ertaş ustanın anısına takdim edilmek de bütün o büyük üstatları da burada tanıtmak için yeni nesillere sunmak da güzel bir davranış oldu. Aslında o vali konağı değil, gönül konağı artık. Allah, o gönül konağından istifade edenlerden eylesin bizleri de." Ertaş'a tekrar Allah'tan rahmet dileyen Davutoğlu, "Bütün Kırşehirlilerin de inşallah Muharrem Ertaş gibi, Hacı Taşan gibi, Neşet Ertaş usta gibi yeni sanatçılar yetiştirmelerini diliyorum" dedi.
Muharrem Ertaş - 04.04.2014
Kırşehir Belediyesi Bir Yeniliğe Daha Adım Attı
Belediyemizin yatırımlarını, Kırşehir'imizin tarihi mekânlarını ve Kırşehir'imizin önemli şahsiyetlerini halkımızın daha yakından takip etmesi ve daha iyi tanıyabilmesi için sanal tur kısmını hazırladık diyen Başkan Yaşar Bahçeci; "Belediye sitemizde bu kısmı yaparken vatandaşlarımızın yapmış olduğumuz projelerimizden, Kırşehir'in öne çıkan mekânlarından, Kırşehir'imizin önemli değerleri olan Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Şemsi Yatsıman gibi önemli şahsiyetlerinden haberdar olmasını istedik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muharrem Ertaş Haberleri | Muharrem Ertaş Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Muharrem Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muharrem Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Neşet Ertaş'ın Ağabeyi Kırşehir'de Toprağa Verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 06:10:39. #1.15#

title