Maliki BM'de Genel Kurulu'nda Konuştu

Maliki BM'de Genel Kurulu'nda Konuştu

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda Konuşan Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Komşu Ülkelerin Vereceği Desteğin, Terörizme Vurulacak En Büyük Darbe Olduğunu Söyledi.

Maliki BM'de Genel Kurulu'nda Konuştu

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda konuşan Irak Başbakanı Nuri El Maliki, komşu ülkelerin vereceği desteğin, terörizme vurulacak en büyük darbe olduğunu söyledi.

BM Genel Kurulu'nda konuşan Irak Başbakanı Maliki, Irak'taki terörün bitirilmesi için komşu ülkelerin desteğini istedi. Maliki, "Komşu ülkeler Irak'taki istikrarın zedelenmesinin kendilerine bir şey kazandırmayacağının farkında. ABD başta olmak üzere komşu ülkelerin de yardımı ve kararlılığıyla terörizmi yenebiliriz. Irak'ın kendi içinde uzlaşması ve çevre ülkelerin desteği, terörizme vurulacak en büyük darbe olacaktır" dedi.

Ayrıca, Irak'a kaçak silah ve dolaylı yollardan terörizmi destekleyen fonların aktığını söyleyen Maliki, "Terörü destekleyen fonların akışı bir an önce kesilemez ise bölge ve dünyayı çok büyük bir felaket bekliyor demektir" diye konuştu.

(İHA-EA-OYK-NÇ-D)

Kaynak: İHA