Kütahyaspor Tesislerini Basan Taraftarlar Serbest Bıkarıldı

Tff 3. Lig Takımlarından Kütahyaspor Tesislerini Basarak, Futbolcu ve Teknik Heyete Saldıran 12 Taraftar, Çıkarıldığı Mahkemece Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakıldı.

Kütahyaspor Tesislerini Basan Taraftarlar Serbest Bıkarıldı

TFF 3. Lig takımlarından Kütahyaspor tesislerini basarak, futbolcu ve teknik heyete saldıran 12 taraftar, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Dün bir grup fanatik Kütahyaspor taraftarı, Yeni Ereğlispor karşılaşmasının 0-0 sona ermesi sonucu takımları Kütahyaspor'un düşme potasına girmesi bahane edip, Zafertepe Mahalesi'ndeki sosyal tesisleri basıp futbolcu ve teknik heyete saldırmıştı. Saldırganlar daha sonra yakalandı ve ifadelerinin alınmasından sonra adliyeye sevkedildi. Kaleci Önder Tiryaki, Antrenör Mustafa Gedik ve Kulüp Müdürü Cemil Güngör, şüpheliler A. O. D., C. A., İ. Ö., Ö. Ç., M. D., S. A., U. A., S. A., G. D., M. Ö., A. T. ve K.

V. T.'den şikayetçi oldular. Şüpheliler, polisteki ifadelerinin ardından 'kamu malına zarar vermek, darp ve yaralama' suçlarından adliyeye sevkedildi. 12 şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu arada, saldırı sonucu 4 bin YTL maddi hasar meydana geldiği öğrenildi.

Dünkü olaylarda Yardımcı Antrenör Mustafa Gedik ile kaleci Önder Tiryaki yaralanırken; 6 futbolcu da tartaklanmıştı.

(EFE-MFS-S)