Kütahyalı Dağcılar Yurda Döndü

İran'ın Dema Vend Dağı'na Tırmanışa Giden Kütahyalı 9 Dağcı Yurda Döndü.

Kütahyalı Dağcılar Yurda Döndü

İran'ın Dema Vend Dağı'na tırmanışa giden Kütahyalı 9 dağcı yurda döndü.


Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, tırmanışlarını başarıyla tamamlayıp, zirvede Türk bayrağını dalgalandıran Kütahya Dağcılık Kulübü sporcularını tebrik etti. Ölçen, yaptığı açıklamada, "Dağcılık il temsilcimiz ve Dumlupınar Üniversitesi Dağcılık Kulübü sporcularımız, İran'daki tırmanışlarını başarıyla tamamlamış ve geri dönmüşlerdir. Dağcılık gerçekten de ilimizde önemli bir spor branşı haline geldi. Bugün Kütahyamız'da artık dağcılık sporu da var. İl temsilciliği olan branşlarımız arasında yerini aldı. Dağcılık branşıyla Kütahya'da önemli bir adımı daha atmış bulunuyoruz. Bu tırmanışı gerçekleştiren dağcı sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.


Dağcılık İl Temsilcisi Egemen Dölek de sporcuları tebrik ederken, Kütahya'da dağcılık sporunun gelişmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.


Tırmanışı gerçekleştiren sporcular da, Kütahyalılar adına 5 bin 671 metrelik yüksekliğe sahip olan İran'ın Dema Vend Dağı'na yapmış oldukları tırmanışta başarı elde ettikleri için mutlu olduklarını, Kütahya'da da dağcılığın önemli bir yer edinmesinden dolayı gururlandıklarını ifade ettiler.


(EFE-KÇ-ÖZ-S)

Kaynak: İHA