Haberler

Elazığ'da İrem Yılmaz ve Öğrencileri Tarafından Yapılan Seramikler Büyük İlgi Görüyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu İrem Yılmaz ve öğrencileri tarafından yapılan seramikler, KUDEB bünyesinde kurulan Harput Sergi Salonu'nda sergilenerek büyük ilgi topluyor.

Elazığ'da İrem Yılmaz ve öğrencileri tarafından yapılarak sergilenen seramikler, büyük ilgi görüyor.

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü mezunu İrem Yılmaz, kendi atölyesinde öğrencileri ile birlikte birbirinden güzel seramikler yaptı. KUDEB bünyesinde kurulan Harput Sergi Salonu'nda görücüye çıkan seramikler büyük ilgi görüyor.

2017 yılında da seramikle tanıştığını ve 2 yıl seramik öğretmenliği yaptıktan sonrasında 2020 yılında kendi atölyesini kurarak öğrenci yetiştirmeye başladığını ifade eden İrem Yılmaz," Atölyemizde Halk eğitim destekli öğrenci yetiştireli 3 yıl oluyor ve sonunda öğrenciler ile birlikte bu sergiyi açmaya karar verdik. KUDEB bünyesinde kurulan Harput Sergi Salonunda sergilenen ürünler, bu anlamda destek oldu. Okul zamanı birçok sergi ve fuar açılışına katıldım. Toprağın ateşle dansı seramik, uygarlığın erken dönemlerinde insanoğlunun günlük hayatına girmiş ve günümüze kadar kullanımını sürdürmüştür. Seramiğin gelişimi, ona şekil veren toplumun sosyo-kültürel ve ekonomik evreleriyle paralellik taşımaktadır. Bu nedenledir ki seramik, döneminin ve ait olduğu uygarlığın sanatına, kullandığı tekniklere ilişkin eşsiz ipuçları veren en değerli tarihi belgeler arasında yer almaktadır. Temel bileşenleri çok yalın olmakla birlikte, zamanla daha karmaşık malzeme ve yöntemlerin de kullanılmasıyla, seramik üretiminin ve sanatının imkanlarını ileri boyutlara taşımıştır" dedi. - ELAZIĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Fırat Üniversitesi Elazığ Eğitim Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Eltilerin Savaşı filmi oyuncuları kim? Eltilerin Savaşı filmi konusu, oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı filmi konusu nedir? Eltilerin Savaşı oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı nerede çekildi? Eltilerin Savaşı konusu ne, oyuncuları kimler? Eltilerin Savaşı ne zaman, hangi kanalda? Güneş delindi mi? Güneş yüzeyindeki kara delik nedir, Dünya'ya zararı var mı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title