Kobider: "Anadolu Yaklaşımı Küçük İşletmelere Fayda Sağlamadı"

Kobider: "Anadolu Yaklaşımı Küçük İşletmelere Fayda Sağlamadı"

Kobider Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "Anadolu Yaklaşımı"nın TBMM'de Yasalaştığını Anımsatarak, Bu Yasanın Önemli Bir Noksanlığının Banka Borcu Olmayan Küçük İşletmelere Fayda Sağlamadığını Söyledi. Özgenç, Küçük İşletmelerin Yeniden Yapılandırmada Kapsam Dışında Kaldığını Belirtti.

Kobider:

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "Anadolu Yaklaşımı"nın TBMM'de yasalaştığını anımsatarak, bu yasanın önemli bir noksanlığının banka borcu olmayan küçük işletmelere fayda sağlamadığını söyledi. Özgenç, küçük işletmelerin yeniden yapılandırmada kapsam dışında kaldığını belirtti.

Kobider Genel Başkanı Nurettin Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, küçük işletmelerin büyük bölümünün bankalara borcu bulunmadığını, bankalarla sorunlu olmayan küçük işletmelerin bu yasadan faydalanamadığını kaydetti. Özgenç, KOBİ'lerin son yıllarda maliyetlerindeki istikrarsızlık ve artışlardan dolayı darboğaz yaşadığını ifade etti. Devlete geçmişten gelen sıkıntıların sonucu borçlanan işletmelerin borç yapılandırılması kapsamına girmesi için banka borcu olması gerektiğini dile getiren Özgenç, küçük işletmelerin banka borcu olmadığı için cezalandırıldığını söyledi. Özgenç, yapılanın hata olduğunu belirterek, yetkilileri göreve çeğırdı.(ANKA)

Kaynak: ANKA