Kırıkkale Valiliği'nden 3 Bin Aileye Bayram Harçlığı

Kırıkkale Valiliği'nden 3 Bin Aileye Bayram Harçlığı

Yaklaşan Kurban Bayram Öncesi Kırıkkale Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Tarafından 3 Bin Aileye Bayram Harçlığı Dağıtılmaya Başlandı.

Kırıkkale Valiliği'nden 3 Bin Aileye Bayram Harçlığı

Yaklaşan Kurban Bayram öncesi Kırıkkale Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 3 bin aileye bayram harçlığı dağıtılmaya başlandı.

Kırıkkale Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından geçmiş yıllarda olduğu gibi bu bayram öncesinde de vakıfta dosyası bulunan 3 bin aileye 75 YTL bayram harçlığı dağıtmaya başlandı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Kırıkkale Vali Yardımcısı Cemal Polat, "Kırıkkale Valiliği olarak Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen 144 bin YTL'ye vakıf hesabında bulunan paralar da ilave edilerek bayram öncesinde mağdur vatandaşlarımıza küçük bir bayram hediyesi vermek istedik"

dedi.

10 Aralık 2007 tarihinde dağıtımına başlanan bayram yardımının 17 Aralık 2007 tarihine kadar 3 bin aileye ulaştırılmış olacağını belirten Polat, "Dağıtımlar, mahallelere göre gruplandırıldı. Mahallesinin dağıtım günüde parasını alamayan vatandaşlarımız ise bir sonraki günlerde yardım paralarını alabilecek" diye konuştu.

Yardımları alan vatandaşlar ise, uygulamadan memnun olduklarını belirtti ve yetkililere teşekkür etti.

(SY-BÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA