Jeff Bezos tahttan indi! Dünyanın en zenginleri sıralamasına Bernard Arnault damgası - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Jeff Bezos tahttan indi! Dünyanın en zenginleri sıralamasına Bernard Arnault damgası

Haberler.com, Barış Yahya Çinçin - Ekonomi
 - Güncelleme:

Dünyanın en zengin iş insanları listesinde önemli değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. Milyarder iş insanı Elon Musk'ı da geçtiğimiz haftalarda geçen ve ikinciliğe oturan oda devi Bernard Arnault, 186.3 milyar dolarlık servetiyle Amazon'un sahibi Jeff Bezos'u geçerek tahtın yeni sahibi oldu.

İş dünyasının en prestijli listesi olarak bilinen "Dünyanın en zengin iş insanları" listesindeki kıyasıya yarış devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz hafta önemli değişiklikler yaşanan listede, sansasyonel olaylar olmaya devam ediyor. Son olarak birincilik tahtı da el değiştirdi.

Fransız iş adamı Bernard Arnault'un net serveti 186.3 milyar dolara ulaştı. Dünyanın en zengini unvanı böylece Amazon'un sahibi Jeff Bezos'tan el değiştirmiş oldu.

Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) hisseleri bu gelişme ile hafif de olsa güçlenmeye başladı. Forbes'a göre Arnault'un kişisel serveti de 600 milyon dolardan fazla yükseldi. LVMH'nin piyasa değeri de 320 milyar dolara çıktı.

Moda kralı Arnault servetini sadece 14 ayda 110 milyon doların üzerinde artırmış oldu. Milyarder iş adamı Jeff Bezos'u ise sadece 300 milyon dolarla geçmiş oldu.

Milyarder iş adamı Elon Musk'ı da geçtiğimiz haftalarda geçen ve ikinciliğe oturmuş olan Arnault'un hızlı yükselişi durdurulamıyor.

Milyarderler listesinin zirvesinde yer alan servetler, esas olarak hisse senedi varlıklarından oluşuyor, yani değerleri piyasadaki değişikliklerle birlikte günlük dalgalanma gösteriyor.

72 yaşındaki Arnault, 70'den fazla lüks markadan oluşan portföyünde Louis Vuitton, Fendi, Christian Dior ve Givenchy gibi markaların sahibi olan Fransız lüks ürünler firması LVMH sayesinde servetinin son 14 ayda 110 milyon dolardan fazla arttığını gördü.

Jeff Bezos tahttan indi! Dünyanın en zenginleri sıralamasına Bernard Arnault damgası

Louis Vuitton, Jeff Bezos, Elon Musk, Forbes, Dünya, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title