İzmir'i Sel Vurdu

İzmir'i Sel Vurdu

İzmir'de Dün Gece Başlayan Sağanak Yağış, Sabaha Karşı Faciaya Dönüştü.

İzmir'i Sel Vurdu

İzmir'de dün gece başlayan sağanak yağış, sabaha karşı faciaya dönüştü. Özellikle Karşıyaka ve Çiğli ilçelerindeki yağış, kanalizasyonların taşması sonucu sel baskınlarına sebep oldu.

Karşıyaka Örnekköy semtinde derelerin taşmasıyla sokaklar sel sularıyla kaplandı. Yağışlar cadde ve sokaklarda bulunan çöp bidonlarını ve otomobilleri dere yatağına sürükledi. Sabaha karşı işe gitmek için evinden çıkan 35 KZK 89 plakalı otomobilin sahibi polis memuru Ümit Bıçakcı aracının yerinde olmadığını gördü. Bıçakcı aramaların ardından aracını 200 metre ilerideki bir köprü altında buldu. Koşarak aracının yanına giden Bıçakcı, aracını kurtarmak için çekici çağırdı. Olay yerine gelen çekici, uzun bir mücadelenin ardından aracı bulunduğu yerden kurtardı.

Aracının kaskolu olduğunu belirten Bıcakcı, aracının sel suları yüzünden tamamen kulanılamaz hale geldiğini söyledi. Ayrıca aynı bölgede çok sayıda aracın sel sularına kapılarak yüzünden park ettiği yerden sürüklendiği öğrenildi.

Zübeyde Hanım Mahalle Muhtarı Rami Nalbantoğlu her kış aynı şeyi yaşadıklarını söyledi. Belediyenin yeterince önlem almamasından yakınan muhtar Nalbantoğlu, dere yataklarının genişletilmesi ve setler yapılması halinde bu sorunların aşılabileceğini aktardı.