İzmir'deki Orman Yangını Sürüyor

İzmir'deki Orman Yangını Sürüyor

İzmir - Menemen Yahşelli Köyü Yakınlarında Başlayan Orman Yangını Rüzgarın da Etkisiyle Yamanlar Dağı'ndaki Ormanlık Alana Doğru Yayıldı. Kontrol Altına Alınamayan Yangına Köylüler de Müdahale Ediyor.

İzmir'deki Orman Yangını Sürüyor

İzmir'in Menemen ilçesi Yahşelli köyü yakınlarında başlayan orman yangını rüzgarın da etkisiyle Yamanlar Dağı'ndaki ormanlık alana doğru yayıldı. Kontrol altına alınamayan yangına köylüler de müdahale ederken, yangının bir köylünün yaktığı ateşi söndüremediğinden dolayı çıktığı iddia edildi.

Öğle saatlerinde Menemen ilçesine bağlı Yahşelli köyü yakınlarında başlayan ve rüzgarın etkisi ile ağaçlandırma sahasında hızla yayılan orman yangını hala söndürülemiyor. Havadan ve karadan yapılan söndürme çalışmaları devam ederken, özellikle Emiralem beldesi, Sancaklı köyü ile Yamanlar Dağı ve Karagöl piknik alanına doğru ilerliyor. Yangının şuan köylere doğru tehlike arzetmediği açıklandı.

İzmir ve bölgelerden gelen ekiplerin çalışması sonucu söndürülemeyen yangını köylüler de traktörlerle taşıdığı sularla söndürmeye çalıştı. Yangın söndürme çalışmaları sırasında 2 orman işçisi de dumandan zehirlenerek ambulansla hastanelere kaldırıldı. Yangın hala kontrol altına alınamazken, yetkililer yangın söndürmede rüzgarın etkisinin büyük olduğunu kaydetti.

(Mİ-YK-NÇ-Y)

Kaynak: İHA