İzmir CHP'yi İzmir Yönetecek

İzmir CHP'yi İzmir Yönetecek

CHP'yi İzmir yönetecek (Görüntü ekiyle yeniden) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 kişilik Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini belirledi.

İzmir CHP'yi İzmir Yönetecek

CHP'yi İzmir yönetecek (Görüntü ekiyle yeniden)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 kişilik Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini belirledi. 13 kişilik MYK'ya kendisi dışında dört İzmirli girdi. Kurultayda en çok oyu alan İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke hem parti sözcüsü hem de ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcısı olurken, İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır genel sekreterlik görevine getirildi. İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı insan ve doğa haklarından sorumlu genel başkan yardımcısı, Erdal Aksünger ise bilgi ve iletişim teknolojilerinden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu.

CHP Genel Başkanı, İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 13 kişilik A takımına kendisi dışında dört İzmirli girdi. CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, genel sekreter oldu. Ziraat mühendisi olan Prof. Dr. Sındır, bunun çok önemli bir görev olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Genel sektererlik partimizde genel, idari ve parti temsiliyeti adına önemli bir görev. Genel Başkanımızın taktiridir. Ülkenin içinde bulunduğu durum itibariyle her partilinin tüm yönetim organlarında görev yapan milletvekillerini MYK'da görev alan, Parti Meclisi'nde görev üstlenenlerin sorumluluğu çok büyük. Bu anlamda partimizi iktidara, Cumhuriyetin temel ilke ve değerlerinden asla taviz vermeden, özgürlükçü demokrasiyi tesis edebilecek, darbe hukukunu ortadan kaldıracak bu çalışma sürecinde verilmiş çok önemli bir görev. Diliyorum, inanıyorum en iyi şekilde bu görevi yerine getireceğiz. Bireysel bir çabadan öte örgütlü, birlikte katılımcı, demokratik bir anlayışla sürdürülmesi gereken önemli bir görev. Ben de bunu bu anlayışla en iyi şekilde yerine getireceğimize inanıyorum. Burada esas olan partimizin yükselmesi ve iktidar olması adına değil, çünkü iktidar bir araçtır, ülkemizin, parlamenter demokrasimizin bekası adına çalışmalarımızı en üst düzeyde sürdürebiliriz."

"İÇ SİYASETE TAKILMADIM"

1 Kasım seçimlerinde liste dışı kalan CHP İzmir eski Milletvekili Erdal Aksünger, Parti Meclisi'ne en çok oyu alan ikinci kişi olarak girdi. Kılıçdaroğlu, delegenin tercihini MYK"ya da taşıdı. Bilgisayar şirketi bulunan Aksünger, bilgi ve iletişim teknolojilerinden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. Aksünger, bu başarıda dışa dönük politika yapmasının etkili olduğunu vudgulayarak, "Dışa dönük bir politik süreç yürüttüm, iç siyasete takımadım. Bundan sonraki süreçte partinin yapısal dertlerini halletmemiz, liyakatı tesis edecek altyapıyı kurmamız lazım. İzmir çok ciddi temsil ediliyor. Bu çok önemli bir şey. Bunun da yeni bir dinamizim kazandıracağını düşünüyorum. İzmirli arkadaşlarımla çok uyumlu çalışacağımıza inanıyorum. Değişimini omuz omuza yapacağız" dedi.

BÖKE'YE İKİ GÖREV

CHP'de İzmir'in iki kadın milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, insan ve doğa haklarından sorumlu genel başkan yardımcısı, Selin Sayek Böke hem parti sözcüsü hemde ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu.

Kaynak: DHA