İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler

İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Bünyesinde Faaliyet Gösteren Özürlüler Müdürlüğü, "Öğretmenler Haftası" Etkinlikleri Çerçevesinde, Mesleğini İstanbul'da Sürdüren Özürlü Öğretmen ve Ailelerini Düzenlediği Yemekte Bir Araya Getirdi.

İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Özürlüler Müdürlüğü, "Öğretmenler Haftası" etkinlikleri çerçevesinde, mesleğini İstanbul'da sürdüren özürlü öğretmen ve ailelerini düzenlediği yemekte bir araya getirdi.

Kasımpaşa Sosyal Tesisleri'nde 50 öğretmenin aileleriyle birlikte geldiği yemeğe İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay ve Özürlüler Müdürlüğü yetkilileri ve çalışanları katıldı. İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, özürlü öğretmenlere seslenerek, "Bugün aranızda olmaktan çok mutluyum. Sizler bu ülkenin en fedakr öğretmenlerisiniz. Bu kutsal mesleği yaparken yaşadığınız sıkıntılara rağmen eğittiğiniz çocuklar inşallah çok faydalı olacaklardır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Mesleki dayanışmanın çok önemli olduğunu belirten Özel Eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay ise, "Ben öncelikle davetimizi kırmayarak buraya gelen bütün öğretmen arkadaşlarımın ve ailelerinin öğretmenler gününü kutluyorum. Çalışmalarımızın daha verimli olması için mesleki dayanışma çok önemli. Verdiği bu yemekle bizleri bir araya getirerek mesleki dayanışmamıza destek olan Özürlüler Müdürlüğü'ne çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren yemeğin sonunda Özel eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay'a ve öğretmenlere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çiçek ve kupa hediye edildi.