İstanbul: Filenin Sultanları Japonya'ya Umutlu Gitti

A Milli Bayan Voleybol Takımı, Dünya Şampiyonası'na Katılmak Üzere Bugün Japonya'ya Gitti.

İstanbul: Filenin Sultanları Japonya'ya Umutlu Gitti

A Milli Bayan Voleybol Takımı, Dünya Şampiyonası'na katılmak üzere bugün Japonya'ya gitti.

Yeşilyurt Kulübü, Ay-yıldızlı ekibe Japonya'ya hareket öncesinde kulüp binasında yemek verdi. Yemeğe, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar ve Yeşilyurt Kulübü Başkanı Levent Gökçe katıldı.

Ay-yıldızlı takıma Dünya Şampiyonası'nda başarılar dileyen Bakan Şahin, "Erkek Basketbol Takımımız da Japonya'da Dünya Şampiyonası'na katılmıştı. Basketbolcularımız şampiyonadaki mücadele azimleriyle takım ruhunu en iyi şekilde sahaya yansıtarak önemli bir başarıya imza attılar. Voleybol Bayan Milli Takımımızdan da madalya bekliyorum. Kendilerinin de bu inanca sahip olduğunu biliyorum. İnşallah Japonya'da başarılarıyla yeni bir bayram yaşatacaklar'' dedi.

Japonya'ya hareket öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan A Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Reşat Yazıcıoğulları, "Takımın morali çok iyi. Şampiyonaya çok iyi hazırlandık. Tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum. Türkiye'ye iyi bir sonuçla döneceğimize inanıyoruz" dedi.

Takım kaptanı Özlem Özçelik de, Japonya'da öncelikli hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu belirterek, daha sonra iyi bir derece yaparak bütün Türkiye'yi sevindirmek istediklerini söyledi.