İstanbul'da ekmeğe bir zam daha! Fırıncılar sessiz sedasız fiyatı 3 liraya çıkardı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

İstanbul'da ekmeğe bir zam daha! Fırıncılar sessiz sedasız fiyatı 3 liraya çıkardı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

İstanbul Ticaret Odası'nın 10 Kasım'da aldığı karar ile 230 gram ekmeğin fiyatı 2,5 TL'ye çıkarıldı. Ancak bazı fırıncılar aradan kısa süre geçmesine rağmen ekmeğin fiyatını 3 liraya çıkardı, gramajı da 210'a düşürdü. Fırıncılar zammı maliyetlere bağlarken vatandaşlar ise tepki gösterdi.

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) 10 Kasım'da aldığı karar ile 230 gram ekmek 2,5 TL'den satılmaya başladı. Ancak aradan kısa süre geçmesine rağmen birçok fırında ekmeğin fiyatını 3 liraya çıkarıldı. 3 liraya ekmek satan fırınlardan bazıları gramajı da 210 grama düşürdü. Ekmeğin 3 liradan satıldığı ilçeler arasında Ümraniye ve Üsküdar'da bulunuyor.

İstanbul'da ekmeğe bir zam daha! Fırıncılar sessiz sedasız fiyatı 3 liraya çıkardı

FIRINCILAR MALİYET ARTIŞLARINI ÖNE SÜRÜYOR

Fırıncılar başta un fiyatları olmak üzere artan maliyetler nedeniyle zam yaptıklarını belirtti. Ümraniye'deki bir fırıncı zammın nedeni olarak maliyetleri göstererek, "Fiyatlar yükseleli birkaç gün oldu, ayın 1'inden bu yana böyle" dedi.

Fırıncı olan Ahmet Demir ise, "Un fiyatları, poşet, maya gibi bir sürü şey var. Sadece bir unla bitmiyor ki, burada çalışanların da gideri arttı. Mecbursun, ne yapacaksın başka. Sadece un fiyatları değil, her şey etkiliyor. İşlerde düşüş oldu ama yapacak bir şey yok" şeklinde konuştu.

İstanbul'da ekmeğe bir zam daha! Fırıncılar sessiz sedasız fiyatı 3 liraya çıkardı

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ

Vatandaşlar ise, "Çok şikayetçiyiz" diyerek zamma tepki gösterdi. Mehmet Arı, "Ekmek bugün 2,5 lira olmuş, yarın 6 lira olmuş, eğer insanlar bunu sorgulayamıyorsa yaşam standartlarını da belirleyemezler" dedi.

Gülhanım Kardeş ise fırından ekmek aldıktan sonra, "Çok şikayetçiyiz, simit oldu 3,5 lira, biz ne yiyeceğiz ne içeceğiz. 3 tane ekmek aldım, bir de simit 20 lira" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Türk Lirası, İstanbul, 10 Kasım, İto, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (5)
Doğuş:Faiz lobisi, dolar lobisi, patates soğan derken. Şimdi bunlar da fırıncı lobisi mi oluyor Cevap Yaz 2 8 Yayından Kaldır
ali cik:Bundan böyle ekmeğimi kendim yapıyorum; artık fırıncılar düşünsün ! Cevap Yaz 2 11 Yayından Kaldır
Çınar Saraç:İki yumurta kırıp yemesini bilmeyen ekmek yapacak mış, gülelim boşa gitmesin hahaha 7 4 Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title