İstanbul: 1905 Gsyiad'ın Geleneksel Yılbaşı Balosu

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin (Gsyiad) Geleneksel Yılbaşı Balosu, Polat Renaissance Hotel'de Yapıldı.

İstanbul: 1905 Gsyiad'ın Geleneksel Yılbaşı Balosu

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin (GSYİAD) Geleneksel Yılbaşı Balosu, Polat Renaissance Hotel'de yapıldı.

Geceye Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, Başkan Yardımcısı Adnan Polat, bazı yönetim kurulu üyeleri ile futbolcular, antrenörler Erdal Keser ve Reinhard Stumpf katıldı. Geceye Teknik Direktör Eric Gerets'in katılmaması ise dikkati çekti. Kulüp Başkanı Özhan Canaydın, balo öncesi basın mensuplarına Sarı-kırmızılı takımın ilk yarıdaki performansını değerlendirdi. İlk yarıya şanssız bir başlangıç yaptıklarını belirten Başkan Özhan Canaydın, "İlk yarı sonunda geçen seneki durumumuzu muhafaza ettik. Sahamızda aldığımız beraberliklerle ciddi puanlar kaybettik. Ama o maçları incelediğiniz zaman 30'a yakın net pozisyon bulup, değerlendiremediğimiz meydana çıkıyor. Bir maçta 2 penaltı kaçırdık. Bunlara rağmen ilk yarıyı liderin 7 puan gerisinde tamamlamak bizi üzmenin yanında sevindirdi. Çünkü geçen sezondan o morale sahibiz" ifadelerini kullandı. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden elendikleri için çok üzgün olduklarını belirten Başkan Canaydın, "Şimdi Fortis Türkiye Kupası ve lige bakıyoruz. İkinci yarıda, ilk yarıda yaptığımız hataları tekrarlamayacağız" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "Devre arasında transfer yapılacak mı?" şeklindeki sorusuna Başkan Canaydın, "Yapılacak. Transfer için raporlar hazırlanıyor. Kupa maçından sonra bu konuda bir değerlendirme yapacağız" dedi. Başkan Canaydın, Teknik Direktör Eric Gerets ile de sözleşmelerinin bulunduğunu, Belçikalı teknik adamın görevine devam ettiğini kaydetti.

Basın mensuplarının, Kulüpler Birliği Başkanı olarak Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a verilen 1 yıl hak mahrumiyeti cezasıyla ilgili görüşünü sorması üzerine Başkan Canaydın, "Tahkim Kurulu'na gidilecektir. Tahkim'de alınacak karardan sonra bir değerlendirme yaparız" diye konuştu.