Herkes Üşüdü Onlar Yüzdü

Herkes Üşüdü Onlar Yüzdü

- Herkes üşüdü onlar yüzdü 7. Bünyan Kış Yüzme Şenliği'nde renkli görüntüler ortaya çıktıKAYSERİ - Kayseri'nin Bünyan ilçesinde düzenlenen 7. Kış Yüzme Şenliği'nde soğuk havaya aldırış etmeyen yarışmacılar suyun keyfini çıkardı.

- Herkes üşüdü onlar yüzdü
7. Bünyan Kış Yüzme Şenliği'nde renkli görüntüler ortaya çıktı

KAYSERİ - Kayseri'nin Bünyan ilçesinde düzenlenen 7. Kış Yüzme Şenliği'nde soğuk havaya aldırış etmeyen yarışmacılar suyun keyfini çıkardı.
Kayseri'nin Bünyan ilçesinde düzenlenen etkinlikle ilgili olarak bilgi veren Bünyan Dostları Grubu Derneği Başkanı Şener Serim, "Bünyan'da Pınarbaşı mevkiinde Geleneksel 7. Bünyan Kış Yüzme Şenliği için toplandık. Kış yüzme şenliği 7 yıldır Ocak ayında Bünyan ve Kayseri'yi tanıtmak için yapılan bir etkinlik. Doğa yürüyüşü ile başlayan etkinlik Pınarbaşı mevkiinde yüzme şenliği ile sona eriyor. 7 yıldır çeşitli şehirlerden gelenler Bünyan'ı ve Kayseri'yi tanıyor. Yüzme yarışmasına katılanlara cesaret madalyası ve sertifika veriyoruz" dedi.
Düzenlenen etkinlikler çerçevesinde doğa yürüyüşünü tamamlayan katılımcılar, mayolarını girerek soğuk havaya aldırış etmeden suya girdi. Katılımcılar yaklaşık 17 derece sıcaklıktaki suda önce eğlendi sonra yarıştı.
Yarışmaya katılan 43 yaşındaki Ali Onar, "Etkinliği duyduk ve geldik. Önemli olan yarışmak değildi katılmaktı. Suyun sıcaklığını 18 derece diyorlardı ama daha soğuktu" diye konuştu.
Yarışmaya katılan kadınlardan Aynur Aslan ve Emine Kara, "Şenlik çok güzeldi. Yüzmenin tadını çıkardık. Harikaydı" diye konuştu.
Yarışmanın sonunda katılımcılara cesaret madalyası ve sertifika verildi.

Kaynak: İHA