Hamas Militanlarından El Fetih'in Binasına Saldırı: 1 Ölü, 15 Yaralı

Hamas Militanlarından El Fetih'in Binasına Saldırı: 1 Ölü, 15 Yaralı

Hamas Militanları, Cebaliye'de El Fetih'e Ait İstihbarat Merkezine Saldırı Düzenledi. Saldırıda El Fetih Üyesi 1 Polis Hayatını Kaybederken, Binada Toplantı Yapan İslami Cihat Üyesi 15 Kişi de Yaralandı.

Hamas Militanlarından El Fetih'in Binasına Saldırı: 1 Ölü, 15 Yaralı

Hamas militanları, Cebaliye'de El Fetih'e ait istihbarat merkezine saldırı düzenledi. Saldırıda El Fetih üyesi 1 polis hayatını kaybederken, binada toplantı yapan İslami Cihat üyesi 15 kişi de yaralandı.

Alınan bilgiye göre Hamas militanları, akşam saatlerinde Cebaliye'deki El Fetih'e ait istihbarat binasına saldırı düzenledi. Saldırıda, Hamas militanlarının roket kullanıldığı da kaydedildi. Saldırıda El Fetih üyesi 1 polisin öldüğü öğrenilirken, saldırı anında bina içinde toplantı halinde olan İslami Cihat üyesi 15 kişinin de yaralandığı belirtildi. Cebaliye'de çatışmaların devam ettiği bildirilirken, iki örgütün tarafarlarının da bölgeye girişlerinin engellendiği bildirildi.

Öte yandan Doğmuş Aşireti üyelerinin, Hamas'ın Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhammed Eyle Çar Cumasi'yi Sabra bölgesinde rehin aldığı bildirildi. Hamas, Cumasi'nin serbest bırakılması için Doğmuş Aşireti'ne bu gece saat 24.00'e kadar süre verdi.

2 gün önce Hamas militanlarının Doğmuş Aşireti'nden 2 genci öldürmesi ve aşiret üyelerinin katillerin kendisine teslim edilmesini istemesinin ardından Hamas ve Doğmuş Aşireti arasında gerginlik başlamıştı. Doğmuş Aşireti üyeleri, Dışişleri Bakanı Mahmud Zahar'ın evine de 4 defa saldırı gerçekleştirmişti.

(MKF-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA