Haberler

14 Mayıs Aksaray seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Aksaray oy oranları! Kılıçdaroğlu Aksaray'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Gündem Haberleri

14 Mayıs 2023 Genel Seçimi'nde 13. cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekilleri belirlendi. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Aksaray oy oranı kaç oldu? Kemal Kılıçdaroğlu Aksaray'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Aksaray'da kaç oy aldı? Kılıçdaroğlu Aksaray'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Kemal Kılıçdaroğlu Aksaray'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Aksaray'da kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Aksaray oy oranlarını Aksaray geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. İşte 14 Mayıs Aksaray seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Aksaray oy oranları! Peki, Kılıçdaroğlu Aksaray'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Açılan sandık oranına göre, Aksaray genelinde Recep Tayyip Erdoğan yüzde 71,53; Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 22,4; Sinan Oğan yüzde 5,64 oy alırken Muharrem İnce yüzde 0,43 oy aldı.

14 Mayıs Aksaray seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Aksaray oy oranları! Kılıçdaroğlu Aksaray'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Aksaray'da yüzde 71,53 oy alan 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi, Sultanhanı olmak üzere toplamda 180.181 oy aldı.

Aksaray'da yüzde 22,4 oy alan 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray'da Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi, Sultanhanı ilçelerinde genel toplamda 56.425 oy aldı.

13. Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Aksaray'da 14.208 oy alarak yüzde 5,64 oranına ulaştı.

14 Mayıs ve gerçekleşecek olan 28 Mayıs seçim sonuçlarında detaylı haritayı incelemek ve takip etmek için buraya tıklayınız.

AKSARAY KAZANAN MİLLETVEKİLLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu 14 Mayıs Aksaray Gündem Haberler

title