Merkez Bankası toplantısı ne zaman 2021? Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman? - Haberler
Haberi Paylaş

Merkez Bankası toplantısı ne zaman 2021? Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman 2021? Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman?

Merkez Bankası faiz kararı 2021 Ekim ayı PPK toplantısı sonrasında açıklanacak. Merkez Bankası'nda yaşanan görev değişimleri sonrası ilk faiz kararı merak konusu oldu. Peki, TCMB Para Politikası Kurulu toplantısı hangi gün, MB faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı ne zaman 2021? Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman?

Altın ve döviz kurlarının seyrini değiştirmesi beklenen Merkez Bankası PPK toplantısının ne zaman yapılacağı merak edilmekte. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman 2021? Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman? İşte detaylar haberimizde...

Merkez Bankası Para Politikası toplantısı 21 Ekim 2021 Perşembe günü yapılacak. Toplantının hemen ardından faiz kararı da duyurulacak. Merkez Bankası PPK toplantısı faiz kararı saat 14.00'te açıklanacak.

2021 yılında Ocak ve Şubat aylarında faiz yüzde 17'lerde sabit tutulmuş Mart ayında ise 200 baz puan artırılarak yüzde 19'a çıkarılmıştı. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarındaki toplantılarda ise yeni bir karar alınmadı ve faizler yüzde 19'da sabit tutuldu. Eylül ayında ise faizler yüzde 19'dan yüzde 18'e çekildi.

Ekim ayındaki karar ise 21 Ekim 2021 Perşembe günü duyurulacak.

Geçtiğimiz günlerde ataması gerçekleştirilen MB Başkan Yardımcısı Taha Çakmak ile PPK Üyesi Yusuf Tuna da toplantılarda yerini alacak.

TCMB'den faiz oranlarına ilişkin yapılan duyuruda, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanan Para Politikası Kurulu'nun, politika faizini 100 baz puan indirerek yüzde 18'e düşürdüğü kaydedildi.

Duyuruda, gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünya genelinde aşılamanın hızlanmasının küresel ekonomide toparlanma sürecini desteklediği belirtildi.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title