"Uluslararası Kadın Belediye Başkanları Zirvesi" Basına Tanıtıldı - Haberler
Haberi Paylaş

"Uluslararası Kadın Belediye Başkanları Zirvesi" Basına Tanıtıldı

Bültenler - Güncel
'Uluslararası Kadın Belediye Başkanları Zirvesi' Basına Tanıtıldı

28 Mart'ta dünya'nın kadın belediye başkanlarına ev sahipliği yapacak olan Avcılar Belediyesi düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarını bilgilendirdi.

Ulusal ve yerel basının yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda geride kalan bir yılında bir değerlendirmesini yapan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, 28 Mart'ta yapacakları "Uluslararası Kadın Belediye Başkanları Zirvesi"nin önemine dikkat çekti.

Avcılar'da "Uluslararası Kadın Belediye Başkanları Zirvesi"

Başkan Dr. Handan Toprak Benli ile birlikte, ilklerin belediyesi olarak isim yapan Avcılar Belediyesi, dünyanın kadın belediye başkanlarını bir araya getirerek bir ilki daha gerçekleştireceği, "Uluslararası Kadın Belediye Başkanları Zirvesi"nde, dünyanın her yerinde seslerini duyuran etkin ve başarılı kadın belediye başkanları, deneyim ve birikimlerini paylaşacaklar.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, "Dünyanın çeşitli ülkesinden ve ülkemizden kadın belediye başkanlarının katılımıyla yapılacak olan 'Uluslararası Kadın Belediye Başkanları Zirvesi'nde kadınların toplumdaki varlığının şehir yaşamı ve yönetimi üzerindeki etkileri yanında, kadın belediye başkanlarının cinsiyet eşitliği temellerinde kadını özgürleştiren, ekonomik ve sosyal hayata katılımını sağlayan projelerini ele alacağız. Kadın belediye başkanlarımızla hizmet, deneyim ve bilgilerimizi paylaşacağız" dedi.

Dünyanın Çeşitli Ülkelerinden Önemli İsimler Katılacak

28 Mart tarihinde saat 09:00-17:00 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü Oditoryumu'nda gerçekleştirilecek olan "Uluslararası Kadın Belediye Başkanları Zirvesi" Birleşmiş Milletler Kadın Örgütü Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi Direktörü Ingibjorg Solrun Gisladottir başta olmak üzere, Avrupa Komisyonu Yerel ve Bölgesel Otoriteler Kongre Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Pedosa Belediye Başkanı Barbara Toce, Avrupa Sosyalist Parti Kadın Başkanı Zita Gurmai, Kosova Gjakova Belediye Başkanı Mimoza Kusari Lila, Hindistan'dan Genç Hitli Lider Ödülü sahibi, bütün dünyanın çok yakından bildiği bir isim Soda Belediye Başkanı Chhawi Rajawat, Yunanistan Kavala Belediye Başkanı Dimitra Tsanaka, Fransa Strasbourg Belediye Başkan Yardımcısı Nawel Rafik Elmrini, Bulgaristan Dobrich Belediye Başkanı Detilina Nikolova, Makedonya Tetovo Belediye Başkanı Teuta Arifi, Filistin Bethlehem Belediye Başkanı Vera George Mousa Babıoun, Polonya Ochota, Varşova Belediye Başkanı Katarzyna Łęgiewicz, CHP Avrupa Birliği Temsilcisi Kader Sevinç, Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Februniye Akyol Aka, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

Dört Oturum, 4 Moderatör, 12 Konuşmacı

Zirve Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli'nin açılış konuşması ile başlayacak. Dört oturumdan oluşan zirvenin Birleşmiş Milletler Kadın Örgütü Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi Direktörü Ingibjorg Solrun Gisladottir'in başkanlığında yapılacak birinci oturumu "Şehirde kadın var" başlığını taşıyor. "Şehirleri yeniden şekillendirmek – kadın eli" başlıklı ikinci oturuma Avrupa Sosyalist Parti Kadın Başkanı Zita Gurmai başkanlık edecek. "Kadınlar Aracılığıyla Toplumu Yeniden Şekillendirmek" konulu üçüncü oturum Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Februniye Akyol Akay başkanlığında gerçekleştirilecek. "Barış ve Kadın" konulu dördüncü ve son oturuma ise İzmir Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş başkanlık edecek.

20 Dilde Müzik Ziyafeti

Zirvenin ardından konuk ülkelerin sanatçıları, kendi dillerinde eşsiz bir müzik ziyafeti sunacaklar. İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü Spor Salonu'nda saat 19:00'da başlayacak müzik ziyafeti ile konuklar ve katılımcılar yorgunluklarını dünyanın dili, müzikle atacaklar.

Yirmi dilde şarkıların seslendirileceği gecenin finali, Avcılar Belediyesi Konservatuarının Binbir Çiçek Kadın korosunun söyleyeceği türküler ile yapılacak. Türkiye'nin 81 ilinden gelen genç kadınların da koroya eklemlendiği gecede yediden yetmişe herkes türkü söyleyecek.

Bültenler / Güncel

İstanbul Üniversitesi, Birleşmiş Milletler, Handan Toprak, Avcılar, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title