Haberler

TFF Seçiminde Oylama Tamamlandı

Güncelleme:

Futbol Fedarasyonu'nun Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda oy kullanma işlemi sona erdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara Marriott Oteli'nde başladı.

Toplantıda çoğunluğun tutanakla tespitinin ardından Genel Kurul Başkanlık Divanı oluşturuldu. Yalçın Karadeniz Divan Başkanı olurken Hasan Yener başkan vekili, Süleyman Hurma ve Sevda Karaali de üye olarak Divan'a seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Genel Kurul'a, gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam ediliyor. Ata Aksu'nun adaylıktan çekilerek Yıldırım Demirören'e desteğini açıklamasının ardından Demirören, seçime açık ara favori olarak giriyor.

KONGRE BAŞLADI

12:35- Yıldırım Demirören'in tek aday olarak girdiği seçimde oy kullanma işlemi sona erdi.

12:00-Başkanlık seçimi için oy sandıkları kuruldu. Delegelerin oy verme işlemi başladı.

11:55-Yıldırım Demirören kürsüye gelerek delegelere hitap etti.

Demirören şunları söyledi:

"Bizler UEFA ile diyaloglarımızı en iyi şekilde kurup Türk futbolunu bu durumdan çıkarmalıyız. Bu geminin içinde hep beraberiz. Bu gemi batarsa Galatasaray da Beşiktaş da Fenerbahçe de batar. Taraftarlar, sponsorlar kaçar oldu. Ben Fenerbahçemiz dedim, eleştirildim. Galatasarayımız, Trabzonumuz, Bursamız diyorum! Futbolumuzu bu holiganizmden temizlemek zorundayız. Benim için temeli olmayan bina sağlam değildir. Bizim temelimiz, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig'dir. Önce onları sağlamlaştıracağız. Ben ve arkadaşlarım 24 saat çalışıp bu süreci en kısa sürede tamamlayacağız. Rahmetli Hasan Doğan'ın yolunda yürüyeceğim ama ben de sizlerden rahmetli Özhan Canaydın ve Süleyman Seba duruşu bekliyorum"

11:50-Başkan, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu aday listeleri Başkanlık Divanı'na teslim edildi. Başkan adaylarından sadece Yıldırım Demirören, listesini verdi.

11:45-TFF Başkan vekili Hüsnü Güreli bir açıklamada bulundu.

HÜSNÜ GÜRELİ'DEN AÇIKLAMA

TFF Başkan Vekili Hüsnü Güreli, göreve başlamalarının üçüncü gününde gelen şike ve teşvik soruşturmasının kendilerine sıkıntılı günler yaşattığını söyledi.

Başlatılan çalışmaların kısa ve uzun vadede sonuca ulaşacağını ifade eden Güreli, ''Örneğin altyapıya çare bulmak için çözümler aradık. Tüm milli takımları yeniden yapılandırarak (A) Milli Futbol Takımı, teknik direktörüne bağladık. Futbolun bir bölümünü düzeltmek yerine bir elden, makro bakış açısıyla yaklaştık. Türkiye'nin futbolda geleceğini oluşturan 2028 projesi, herkesin projesi olmalıdır'' dedi.

UEFA tarafından 2013-2014 sezonundan itibaren büyük bir titizlikle uygulanacak mali kriterlerle ilgili olarak da çalışmalar yaptıklarının altını çizen Güreli, ''Bu konu bizim için öncelikli oldu. Bundan sonraki yönetimlerin de olmazsa olmazı, mali konulardaki çalışmalar olacaktır diye düşünüyorum. Spor Toto Süper Lig'deki kulüplerin hemen hemen tamamı borçlu gözükmektedir. 2013-2014 sezonundan itibaren UEFA, 3 temel şart getiriyor. Gelir ve gider arasındaki fark giderek azalacak, kulüplerin futbol ailesine, vadesi geçmiş borcu olmayacak ve yöneticilerden borç alınmayacaktır. Federasyon bünyesinde gider bütçesinde yapılan çalışmalarla artışa izin vermedik. TFF tarihinin en kapsamlı yeniden yapılandırma çalışmasını yaptık ve FIFA tarafından tüm Avrupa ülkelerine örnek gösterildik''

"PLAY-OFF'LA HEYECANI SON HAFTAYA TAŞIYORUZ"

''İçinde bulunduğumuz olağanüstü şartların sonucu olan play-off sistemiyle heyecanın son haftaya kadar taşınması amaçlandı. Yıllık 14 milyon lira kaynak ayırarak 2. ve 3. ligdeki 91 kulübün, sezon boyunca deplasmanlardaki yol ve konaklama masraflarını karşılamayı sürdürdük. 100 bine yakın kadın ve 12 yaş altındaki çocuğumuz maçları doldurarak renkli görüntüler oluşturdu. Futbolun güzelliklerini öne çıkaranları ödüllendirmeye karar verdik ve bu konuya önemli bir bütçe ayırdık. Centilmen Lig projesiyle toplam 8 milyon 750 bin lirayı dürüstlüğe ve sportmenliğe dağıtmaya karar verdik. Futbolda şiddet olgusunu hayatımızdan çıkaran bir diğer uygulama da elektronik bilet olacaktır. Bu projeye ciddi mesai harcandı. Projenin 2013-2014 sezonuna yetiştirilmesi için yeni yönetimin de çalışmayı sürdürmesi gerektiğine inanıyoruz. Ülkemiz, 3 önemli uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapacak. 34 yıl aradan sonra UEFA Kongresi'ne, 19 Yaş Altı Avrupa Kadınlar Şampiyonası'na ve FIFA'nın en önemli 2. organizasyonu olan 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacağız"

11:38-Genel kurulda Divan Kurulu başkanlığına Yalçın Karadeniz, başkan yardımcılığına Hasan Yener, üyeliklere ise Süleyman Hurma ve Sevda Karaali, oy çokluğuyla seçildi.

11:34-Delege değişiklikleri okundu ve oylamaya sunuldu, oy birliğiyle kabul edildi. Kongre salonunda şu anda 231 delege bulunuyor.

"DEMİRÖREN'İ DESTEKLİYORUZ"

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal yaptığı açıklamada "Yıldırım Demirören'in dünkü açıklamaları bizi rahatlattı. Demirören'i desteklememizde bir sakınca yok" dedi.

ERDAL ALKIŞ, ADAYLIKTAN ÇEKİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde 21 adaydan birisi olan Erdal Alkış, çekildiğini açıkladı.

302 DELEGE OY KULLANACAK

TFF'nin seçimle göreve gelen son başkanı Mehmet Ali Aydınlar, toplam 216 gün süreyle başkanlık koltuğunda oturdu. 29 Haziran 2011'de başkanlığa seçilen Aydınlar, 31 Ocak 2012 tarihinde istifa etti.

ODYAKMAZ SALONDAKİ YERİNİ ALDI

Şike davasında tutuksuz yargılanan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz salondaki yerini aldı.

BURSASPOR GENEL KURULA KATILMADI

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, TFF'nin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'na katılmayacaklarını söyledi.

Yazıcı, Bursaspor Kulübü olarak kendisiyle birlikte 7 delegenin TFF Olağanüstü Genel Kurulu için Ankara'ya geldiklerini belirtti. Yazıcı, şöyle konuştu:

''Başından beri Bursaspor Kulübü olarak tavrımız belli. Ata Aksu çekildikten sonra başka adaylar olsaydı duruma bakardık, değerlendirirdik. Ona göre bir tavrımız olabilirdi ama tek aday olarak girdikten sonra bizim de tavrımız baştan beri belli. Bu nedenle toplantıya katılmanın da bir anlamı yok. Delege arkadaşlarımızla birlikte toplantıya katılmadan Bursa'ya dönüyoruz''

İŞTE YILDIRIM DEMİRÖREN'İN LİSTESİ

TFF başkanlığına soyunan ve yarın Ankara'da yapılacak olağanüstü genel kurula 'favori' giren Yıldırım Demirören listesini hazırladı.

Listede şu isimler var:

Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Arif Koşar, Hakan Kanık, Ergün Tekin, Ufuk Özerten, Neşet Yalçın, Haşmet Kürüm, Cengiz Zülfikaroğlu, Fethi Heper, Selim Koray ve Taylan Üner.

AKSU ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda Ata Aksu, başkan adaylığından çekildiğini açıkladı.

Kaynak: Haberler.Com / Güncel

Yıldırım Demirören Hüsnü Güreli Güncel Haberler

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

Çiçek Dilligil ve Bora Öztoprak'ın oğulları cinsiyet değiştirmişti! İşte son hali

Çiçek Dilligil ve Bora Öztoprak'ın oğulları cinsiyet değiştirmişti! İşte son hali

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Bakmadan Geçme

Kızıldeniz'de tansiyon tavan! İsrail'e giden dev gemiyi füzelerle imha ettiler

Kızıldeniz'de tansiyon tavan! İsrail'e giden dev gemiyi füzelerle imha ettiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title