Haberler

Meclis'te yeni yasama yılı başladı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Meclis'te yeni yasama yılı başladıTÜRKİYE Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), 28'inci dönem 2'nci yasama yılı faaliyetleri başladı.

Meclis'te yeni yasama yılı başladı

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), 28'inci dönem 2'nci yasama yılı faaliyetleri başladı.

Meclis'in yeni yasama yılının başlaması nedeniyle TBMM Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Törene, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, CHP Grup Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Grup Başkanı Koray Aydın, grup başkan vekilleri ve milletvekilleri katıldı. Saygı duruşu bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Meclis Başkanı Kurtulmuş, anıta çelenk bıraktı. Törenin ardından, Genel Kurul oturumu öncesi Meclis'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanvekili Celal Adan ve TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun tarafından karşılandı. KURTULMUŞ: TÜRKİYE, TERÖRÜN GÜNDEMİNE TESLİM OLAYACAK

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Genel Kurul'un açılış konuşmasını yaptı. Emniyet Genel Müdürlüğü önünde meydana gelen bombalı saldırıyı lanetleyerek sözlerine başlayan Kurtulmuş, "Hiç şüphesiz bu terör saldırısını ortaya koyanların, 1 Ekim gibi bir günü tespit etmiş olmaları manidardır. Milletimizin, milli iradenin karargahı olan TBMM'nin açılış gününde, TBMM'ye birkaç yüz metre ötede terör saldırısı yapılmasının ne anlamlar içerdiğini biliyoruz. Türkiye asla ve asla terörün gündemine teslim olmayacaktır. Bu terör saldırıları sadece birkaç kişiden ibaret değildir. Saldırıların ardında silah desteği, siyasi destek verenler olduğunu biliyoruz. Terörle mücadelemiz, kararlılıkla devam edecek. Milletimiz ve devletimiz, hain güçlere fırsat vermeyecek, birlik ve beraberlik içinde mücadelesini sürdürecektir" dedi.

'ANAYASA TARTIŞMALARINA MECLİSİMİZ ÖNCÜLÜK YAPACAK'

Yeni anayasa tartışmalarının doğru zeminin TBMM olduğuna işaret eden Kurtulmuş, "Bu tartışmalara Meclisimiz öncülük yapacaktır. Türkiye'nin bütün kesimlerinin, bu sürece katılmasını sağlayacağız. TBMM, bir darbe anayasası olan 1982 Anayasası'ndan kurtulmak mecburiyetindedir. Ön yargısız doğru zeminlerde tartışarak, her birimiz sepetlerimizdeki pamukları ortaya koyarak, yeni bir anayasa ile ilgili olağanüstü gayret sarf edeceğiz. Meclisimiz, bu dönem yoğun ve aktif çalışacak. Uluslararası çalışmalar da gündemimizde olacak. İklim değişikliği, gıda krizini takip edeceğiz" diye konuştu. Avrupa'nın değişik ülkelerindeki, polis gözetiminde Kur'an-ı Kerim yakma eylemlerinin kabul edilemeyeceğini söyleyen Kurtulmuş, "TBMM olarak Batı dünyasında gelişen İslam karşıtı eylemlerin sonlandırılması en temel beklentilerdendir" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title