Haberler

Şule Yüksel Şenler Vakfı tarafından düzenlenen Kitap ve Kültür Günleri sona eriyor

Güncelleme:

Edebiyatçı, yazar ve aktivist Şule Yüksel Şenler'in anısına düzenlenen Kitap ve Kültür Günleri, İstanbul'daki Rami Kütüphanesi'nde gerçekleştiriliyor. Etkinlikte çeşitli programlar, yayınevleri stantları, imza günleri ve söyleşiler düzenlenirken, spor etkinlikleri ve yarışmalar da gerçekleştiriliyor. AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nun da katıldığı etkinlik, yarın Hayati İnanç'ın söyleşi ve imza günü ile sona erecek.

Edebiyatçı, yazar ve aktivist Şule Yüksel Şenler'in anısına Şule Yüksel Şenler Vakfı tarafından İstanbul'daki Rami Kütüphanesi'nde düzenlenen "Kitap ve Kültür Günleri" yarın sona erecek.

Şenler'in kalemiyle verdiği özgürlük mücadelesinin, bu alandaki örnekliğinin yeni nesillere anlatılmasını ve tanıtılmasını hedefleyen vakıf, yazarın 29 Mayıs'taki doğum gününü kutlamak amacıyla gerçekleştirdiği etkinliğin kapılarını 24 Mayıs'ta ziyaretçilere açtı.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte, edebiyat, sanat ve kültür alanında çeşitli programlar düzenlenirken, 45 yayınevi stant açtı, imza günleri, söyleşiler ve okur-yazar buluşmaları gerçekleştirildi.

"Yaratıcı Düşünme", "Hayat Sevinci", "Etkileşimli Okuma" ve "Hikaye Anlatıcılığı" gibi başlıklar altında seminerlerin gerçekleştirildiği etkinlikte, "Elif ve Arkadaşları" çizgi filminin çocuk müzikali, "Birleşen Yollar" filmi ile "Rafadan Tayfa: Göbeklitepe" animasyon filmi gösterildi.

Spor etkinlikleri ve yarışmalar düzenlendi

Çocuklar için geometrik desenler, takımyıldızı dürbünü yapımı, güneş ve gezegenler, karanlık oda, kadran yapımı, ebru sanatı, performatif resim yarışması ve yüz boyama atölyeleri gibi eğitici etkinliklerin de düzenlendiği Kitap ve Kültür Günleri'nde, sumo güreşi, mini golf, "floor curling", masa futbolu ve bilek güreşi gibi çeşitli spor aktiviteleri ve yarışmalar gerçekleştirildi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu, okuyucularıyla bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da ziyaret ettiği Kitap ve Kültür Günleri'nde, AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Hünkarım" ile "Sonra Giydirir Aşk Esvabını" adlı kitaplarını imzalayıp Erdoğan'a takdim etti.

Yenişehirlioğlu, etkinlik kapsamındaki imza günü ve söyleşi programında okuyucularıyla da bir araya geldi.

Söyleşide, yazarlık ve kitaplarıyla ilgili merak edilenleri aktaran Yenişehirlioğlu, kitaplarını okuyucuları için imzaladı.

"Kitap ve Kültür Günleri" yarın Hayati İnanç'ın düzenleyeceği söyleşi ve imza günü ile Zeynep Betül Akyıldız'ın "Çocuk Masalları" gibi çeşitli programların ardından sona erecek.

Kaynak: AA / Güncel

Bahadır Yenişehirlioğlu Şule Yüksel Şenler Rami Kütüphanesi Hayati İnanç Edebiyat AK Parti İstanbul Spor Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title