Haberler

Şehit annesinin sözleri yürekleri dağladı: "6 senedir dua ediyorum bir kere rüyamda görmek için"

Güncelleme:

Bayburtlu şehit Serkan Saka'nın annesi Songül Saka oğluna duyduğu özlemi "Serkan'ı çok özledim, tek isteğim bir an önce şehit oğluma kavuşmak" sözleriyle dile getirdi.

Bayburtlu şehit Serkan Saka'nın annesi Songül Saka oğluna duyduğu özlemi "Serkan'ı çok özledim, tek isteğim bir an önce şehit oğluma kavuşmak" sözleriyle dile getirdi.

Bitlis'ten Muş Havalimanı'na giderken, Muş'un Hasköy ilçesinde 2015 yılında yaşanan trafik kazası sonucunda Polis Memuru Serkan Saka şehit olmuştu. Aradan geçen 6 yılın ardından sonra ilk kez konuşan anne Songül Saka, oğlunu rüyasında görmenin hayaliyle yaşadığını dile getirerek, "Rüyalarıma gelmiyor, 6 senedir Allah'a dua ediyorum Serkan rüyalarıma gelsin. Çok özledim, çok" dedi. Şehidin abisi Akıner Saka ise kardeşinin şehit olacağını hissettiğini söyleyerek, "Biz zaten hazırlıklıydık, şehit olacağının manevi işaretlerini almıştık annem hariç hemen hemen hepimiz hissediyorduk. Serkan şehit olmadan önce rüyamda görmüştüm, yüreğim sıkışıyordu, kardeşimi arayıp namazlarını aksatma Serkan diye hatırlatmalarda bulunuyordum. Kısa bir süre sonra da şehit olduğu haberi geldi" ifadelerini kullandı.

"EŞİNDEN MENEMEN İSTEMİŞTİ YAVRUM YİYEMEDİ"

Göreve gitmeden önce eşinden menemen istediğini ve son isteğinin menemen olduğunu gözyaşlarıyla dile getiren Songül Saka, "Göreve gitmek için sabah erkenden uyanıyor Serkan, torunum Zeynep'i öpüp, sevip evden çıkıyor. Telefonla eşini arıyor, 2 saatlik görevim var, 2 saat sonra geleceğim sen menemen yap, gelince kahvaltı yapalım diyor. Eşi de gelirken salatalık getir diyor ona cevap veriyor, daha sonra gelinim Fatma yumurta istemek için mesaj atıyor cevap gelmiyor. Telefonla arıyor ulaşamıyor. O sırada kaza yapmış yavrum, telefonu kapalı bir daha da haber alamadık" şeklinde konuştu.

"2,5 YILLIK EVLİYDİ, 15 AYLIK KIZI VARDI"

"Torunum Zeynep, babası şehit olduğunda 15 aylıktı, Zeynep kuzum yetim kaldı" diyen Saka, "2,5 senelik evliydi, şehit olduğu zaman 1,5 yaşındaydı kızı, daha bebekti yavrumun yavrusu. Ne zaman asker, polis görsem, şehit haberlerine denk gelsem televizyonda aynı o günleri, o duyguları yeniden yaşıyorum" ifadelerini kullandı. Oğlunun şehit şehit olmasının ardından eve kapandığını dile getiren anne, eşinin vefat etmesinin ardından bir de evlat acısı yaşadığını, dünyasının karardığını söyledi.

"SERKAN'IN HASRETİYLE YANIYORUM, BİR AN ÖNCE OĞLUMA KAVUŞMAK İSTİYORUM"

6 yıldır gözüne uyku girmediğini, her gün dua ettiğini ifade eden anne, "6 yıl oldu bu yaz 7'nci senesine girecek. 6 yıldır günler nasıl geçiyor bilmiyorum dinlediğim bir türküde bile yavrum aklımda oluyor, onun hasretiyle, hayaliyle yatıp kalkıyorum şehit olduktan sonra hepten dünyam karardı, onun hasretiyle yanıp, kavruluyorum istiyorum bir an evvel Serkan'ıma kavuşayım, bu hasretlik son bulsun" sözlerini kullandı.

"POLİSLER, SAĞLIKÇILAR KAPIYA GELİNCE ORADA SERKAN'IN ŞEHİT OLDUĞUNU ANLADIM"

Oğlunun şehit olduğunu herkesin bildiğini belirten anne, durumu kendisinden üzülmemesi için sakladıklarını dile getirdi. Polislerin, sağlıkçıların eve gelmesi üzerine oğlunun şehit olduğunu anlayan anne, "Oğlum Akıner gelinimi aradı orada Serkan'ın şehit olduğunu söyledi ama gelinim bana hiçbir şey söylemedi teyzem misafir gelecek dedi, evi toplamaya başladı. Sonra Akıner eve geldi, Serkan kaza yaptı oraya gidiyoruz dedi, ben ağır yaralı biliyorum oğlumu, herkes toplandı buraya Serkan'dan iyi bir haber bekliyoruz, beni de götürün Serkan'ın yanına dedim kimse götürmedi bekliyorum eve yaralı gelsin onu bakayım ellerimle, sabah bir baktım eve polisler, sağlıkçılar geldi orada anladım oğlum, yavrum Serkan şehit olmuş" diye konuştu.^

"SERKAN ÇOK CESURDU, ÇOK CESARETLİYDİ"

Oğlunun hayalinin hep askerlik, polislik gibi meslekler olduğunu vurgulayan anne, "Serkan'ım, yavrum çok diri çok atılgandı. Sporunu yapar, ederdi hep polis, asker olmak isterdi merakı bu yöndeydi. Cesurdu, cesaretliydi. Allah kimseye evlat acısı vermesin bizi ayakta tutan, bir nebze teselli eden şehitliği oluyor. Şehidimle gurur duyuyorum" şeklinde konuştu.

(Öznur Demir / İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Haberler

Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

Bakmadan Geçme

Eylem Tok ve oğlu yakalandı mı, nasıl yakalandı? Eylem Tok ve oğlu olayı ne, suçu nedir? Yurt dışı harç pulu ne kadar 2024? #9992 Yurt dışı çıkış harcına zam mı geldi? TV YAYIN AKIŞI 16 HAZİRAN: Bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler ve programlar var? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Bayram tatilinde bankalar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası bankalar kapalı mı? Bayram tatilinde noterler açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası noterler kapalı mı? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Türkiye-Brezilya Voleybol Maçı Canlı İzle! Türkiye-Brezilya voleybol maçı saat kaçta? Türkiye-Brezilya voleybol maçı şifresiz canlı izle! Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak?
Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

title