Haberler

Kocaeli - Dilovası'nda Yine Kaynağı Belirsiz Kimyasal Atık

Dilovası'nda yine kaynağı belirsiz kimyasal atık Adı sürekli olarak sanayiden kaynaklanan hava ve çevre kirliliği ile buna bağlı olarak kanser başta olmak üzere çeşitli hastalıklarla da gündeme gelen Dilovası İlçesi'nde, bu kez de özel ağaçlandırılmış bir bölgede dere kenarına dökülmüş, karıştırıldığında alev alan, kısmen taşlaşmış siyah bir madde bulundu.

Dilovası'nda yine kaynağı belirsiz kimyasal atık

Adı sürekli olarak sanayiden kaynaklanan hava ve çevre kirliliği ile buna bağlı olarak kanser başta olmak üzere çeşitli hastalıklarla da gündeme gelen Dilovası İlçesi'nde, bu kez de özel ağaçlandırılmış bir bölgede dere kenarına dökülmüş, karıştırıldığında alev alan, kısmen taşlaşmış siyah bir madde bulundu.

Geçtiğimiz aylarda, Organize Sanayi Bölgesi yolunun geçtiği alanda topraga gömüşqü olarak ortaya çıkan tonlarca kimyasal maddenin ardından, bu kez Mimar Sinan Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan, Dil deresi'nin de geçtiği alana kimliği belirsiz kişiler siyah renkli bir kimyasal içerikli madde döktü. Dereye de karıştığı görüülen ve buraya bir hafta kadar önce düküldüğü belirlenen, içinde taşlaşmış olanlar da bulunun toz halindeki madde, karıştırıldığında kendiliğinden alev alıyor.

Polisan'in sahibi Necmettin Bitlis tarafından ağaçlandırıldığı için "Polisan Çiftliği" olarak bilinen ve özel olarak ağaçlandırılmış, koruma altındaki mesire alanının da hemen girişine dökülen bu maddenin bir haftadır burada olduğunu söyleyen Dilovası Ekolojik ve Sağlık Derneği (Ekos-Der) Başkanı İsmail Sami yaptığı açıklamada, atığın kendi kendine alev aldığını belirterek şunları söyledi: "Ne olduğunu bilmediğimiz bu atığı kim neden buraya döktü bilmiyoruz. Bu atık yaklaşık bir haftadır burada duruyor. Düne kadar Polisan Çiftliği'nin girişinde açıkta duran atığın bu gün dere yatağına bırakıldığını görüyoruz. Birkaç gün önce kepçe ve kamyonla atığın bulunduğu alana çevre görevlileri geldi. Kamyona konuylan atık alev alınca vazgeçilmiş. Alev alması sonucu tekrara aynı yere bırakıldığı bilgisine ulaştık. Bunu kim ve kimler yapıyor, açığa çıkmasını istiyoruz. Dilovası'nın havası, suyu artık kirliliğe doydu. yetkililerin önlem alması gerekiyor. Olaylara müdahalede geç kalınıyor, bir haftadır atık hala aynı yerde duruyor."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Organize Sanayi Bölgesi Polisan Politika Güncel Haberler

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title