Haberler

KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE'NİN ÖNÜ AYDINLIKTIR

Güncelleme:

MANİSA ziyareti kapsamında Akhisar ilçesinde gerçekleştirilen toplu açılış törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin önü aydınlıktır.

MANİSA ziyareti kapsamında Akhisar ilçesinde gerçekleştirilen toplu açılış törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin önü aydınlıktır. Herkesin bunu bilmesini isterim. Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Her vatandaşımız 'İyi ki Millet İttifakı kuruldu, iyi ki Türkiye'yi yönetiyorlar. İyi ki Türkiye'ye barış geldi' diyecek" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa ziyaretleri kapsamında esnafla bir araya geldi. Kahvehane, pastane ve dükkanları ziyaret eden Kılıçdaroğlu esnafın sorunlarını dinledi. Esnaf ziyaretinin ardından Kılıçdaroğlu Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin'i makamında ziyaret etti. Program kapsamında Kılıçdaroğlu daha sonra Akhisar ilçesinde kadınlarla bir araya geldi. Basına kapalı olan programın ardından Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkez'i önünde toplu açılış töreni gerçekleştirildi. Törende CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Manisa milletvekilleri Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Bekir Başevirgen, CHP İzmir milletvekilleri Tacettin Bayır, Ednan Arslan, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran yer aldı. Resmi açılışı yapılan Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Boyalılar Güneş Enerji Santrali, Hanpaşa Güneş Enerji Santrali, Hürriyet Mahallesi Kreşi, Efendi Mahallesi Kreşi, Akhisar Belediyesi Aşevi, Doğal Yaşam Alanı ve Barınak, Bisiklet Trafik Eğitim Parkı ve Aile ve Kadın Dayanışma Merkezi hizmete girdi.

'5 YILDA TÜRKİYE'NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ'

Törende konuşma yapan Kılıçdaroğlu, "Yerel seçimlerde 'Aman sakın CHP'ye oy vermeyin. CHP'ye oy verirseniz bütün sosyal yardımlar kesilir' diyorlardı. 'Oy verirseniz elektrik faturalarını teröristler toplayacak' diyorlardı. Buna benzer aklın, mantığın almadığı dünyanın iftirasıyla karşılaştık. Bütün bu olumsuz söylemlere karşı yerel yönetimlerde güzel başarılara imza attık. Belediye başkanlarımızın gösterdiği çaba, Türkiye'yi çok daha iyi, kararlı yöneteceğimiz konusundaki algıyı gün geçtikçe pekiştiriyor. Türkiye'nin önü aydınlıktır herkesin bunu bilmesini isterim. Gittiğim yerlerde 'zam geldi' diyorlar. Milyonlarca işsiz var. Diyorum ki biraz sabredin. Bu ülkede hakkı, hukuku ve adaleti gerçekleştirmek için sandığa gideceğiz. Herkesin kazandığı bir ülke zenginleşen ülkedir. Herkesin kaybettiği, bir avuç kişinin kazandığı ülke yoksulluğun boyutunun büyüdüğü bir ülkedir. Nasıl 3 yılda Akhisar'da çok önemli başarılara imza atıldıysa 5 yılda Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Her vatandaşımızı 'İyi ki Millet İttifakı kuruldu iyi ki Türkiye'yi yönetiyorlar. İyi ki Türkiye'ye barış geldi' diyecekler" ifadelerini kullandı.

'BEDAVA ENERJİ VARKEN NEDEN PARA VERİYORSUN?'

"Şanlıurfa'ya gittim. Çiftçiler elektrikten şikayet ediyorlar. Onlara; 'Şanlıurfa'nın büyükşehir belediye başkanlığını bize verin. Şanlıurfa'daki bütün çiftçilere elektriği ücretsiz vereceğim' dedim. Herkes acaba bu doğru mu? Diye düşündü" diyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Bize dediler ki 'Siz yapamazsınız elinizden tutan mı var?'. Şanlıurfa'da 2 milyon 300 bin dekar taşlık arazi var. Burası güneş tarlaları olduğunda önce 6 ilde daha sonra Türkiye'de bütün çiftçilere elektriği ücretsiz vereceğiz. Devlet akılla yönetilir. Bedava enerji varken neden dünyanın mazotuna, kömürüne para veriyorsun? Bedava zaten. Kuracaksın tarlaları. Söz veriyorum yapacağız. Elektrik fiyatlarını da düşüreceğiz. Onlar yönetemiyorlar biz yöneteceğiz. Beşli çeteye verdiği avantajları da istemiyorum. Normal bir sanayiciye verdiği aynı avantajları versinler."

'10 KATI İYİ YÖNETİRİZ'

Millet İttifakı'ndan da söz eden Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı diye bir ittifakımız var. 6 sayın liderle bir araya geldik. 'Bunlar hayatta bir araya gelemez' diyorlardı. 'Mümkün değil anlaşamaz' diyorlardı. Anlaştık. Güçlendirilmiş Parlementer Sistem konusunda kamuoyuna deklarasyon sunduk. Allah şahittir 10 katı iyi yönetiriz. Boğazımızdan haram inmeyecek. 5'li çeteye hizmet etmeyeceğiz. Bizim hizmet edeceğimiz alan Türkiye Cumhuriyeti. Onların hizmet ettikleri ise bir avuç insan. Biz vatandaştan topladığımız vergilerin nerelere harcandığının hesabını vereceğiz. Sandıkta kim bu ülkeye hizmet ediyor, inancınız kimden yana ise ona göre oy kullanın. Devleti soyanlar, hesabını veremeyenlerden hepimizin kaçınması lazım. Bu memleket mübarek bir memlekettir. Her taşında şehit kanı vardır. Güzel ülkemizi inşa ederken milletime söz verdim. Güzel ülkemizi demokrasi ile taçlandıracağız" dedi.

'İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI GELİŞTİRDİK'

Göreve başladığından beri insan odaklı bir belediyecilik anlayışı geliştirdiğini ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise "Betona değil, insana yatırım yaptık. Bugün çok önem verdiğim 9 adet projenin açılışı için toplandık. Akhisar Belediyesi için daha önce 'hayal' denilen iki adet güneş enerjisi santrali yaptık. Bu proje de İnşallah iktidar olduğumuzda çiftçiye dağıtılacak ücretsiz elektriğin ayak sesleridir" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU ESNAF İLE SOHBET ETTİ

Öte yandan esnaf ziyaretleri sırasında çiğ köfte dükkanı işleten esnaflardan biri ile Kılıçdaroğlu arasında geçen diyalog kameralara yansıdı. "Ben HDP'liyim. Terörist değilim. İstanbul ve Ankara'yı nasıl beraber aldıysak iktidarı da beraber almak istiyorum" diyen vatandaşa cevap veren Kılıçdaroğlu, "İktidar her halükarda milletin oylarıyla alınacak inşallah. Önemli olan memlekete huzur getirmek. Ayrışmayı, kavgayı değil beraber olmayı eğer bu ülkeye getirebilirsek herkesin karnını doyurmuş oluruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

title