Haberler

Keçiören İçin Söyle Projesi' ile Aldıkları Tepkileri Anlattılar

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın desteğiyle geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen, sosyal medyada büyük ilgi gören Keçiören İçin Söyle Projesi, ‘Alim Gitme Pazara’ ve ‘Karpuz Kestim Yiyen Yok’ türkülerini seslendiren 32 kişinin müzik performansını gün yüzüne çıkarmıştı.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın desteğiyle geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen, sosyal medyada büyük ilgi gören Keçiören İçin Söyle Projesi, 'Alim Gitme Pazara' ve 'Karpuz Kestim Yiyen Yok' türkülerini seslendiren 32 kişinin müzik performansını gün yüzüne çıkarmıştı. Ankara'nın farklı bölgelerinde ve Keçiören'in sembolik noktalarında türkü söyleyen çeşitli meslek gruplarına mensup 32 kişiden 4'ü, 'Keçiören İçin Söyle Projesi ile aldıkları tepkileri anlattı.

Yıllardır amatör olarak Türk Halk Müziği ile uğraştığını, çalıştığı kurumda Türk Halk Müziği korosunda faal olarak türkü söylediğini belirten Gazi Hasan Çaylak, "Türkü söylemek ve bağlama çalmak benim dünyamın bir parçası" diyerek projeye katıldığını vurguladı. Çocukluğunda hayatına dahil ettiği türküyü bir daha bırakmadığını kaydeden Çaylak, "Keçiören İçin Söyle Projesi benim için hem eğlenceli hem de bir Keçiörenli olarak gurur verici oldu. Seçmelere katılarak 32 kişilik grubun içerisine dahil edildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Ayrıca amatör olarak bağlama, klavye ve org da çalabiliyorum. Askerde arkadaşlarım sürekli türkü söylememi isterdi. Askerliğimi Diyarbakır'da yaptığım için amatör olarak 'Diyarbekir' isminde bir türkü yazıp, besteledim. Kışlanın içerisinde bu türküm meşhur olduğundan arkadaşlarımın dilinden düşmüyordu" dedi.

"Projeyle potansiyelimi görmüş oldum"

Kuaför eğitmeni olarak çalışan Songül Penez, Keçiören Belediyesi korosunda türkü söylemeye başladıktan sonra daha öz güvenli hale geldiğini ifade etti. Penez, hocasıyla istişare ederek projenin elemelerine katılıp 32 kişilik grubun içerisinde yer aldığını kaydetti. Projenin sosyal medyada yayınlamasının ardından ailesinden ve yakın arkadaşlarından olumlu geri bildirimler aldığını söyleyen Penez, "Herkes çok güzel türkü söylediğimi ifade etti. Arkadaşlarım arayarak tebrik etti. Aileme izlettiğimde özellikle annem çok duygulandı. Arkadaşlarım tarafından 'ünlü oldun' diye şakalar yapıldı. Keçiören İçin Söyle Projesi'ne gönüllü olarak katıldım. Keçiören Belediyesi bu projeyle potansiyelimizi sergilememiz için imkan sağladı" diye konuştu.

"Keçiören belediyesi beni motive etti"

2010 yılında Keçiören Yunus Emre Kültür Merkezi'nde faaliyet gösteren Türk Halk Müziği Korosu'nda 2 yıl yer alan, hemşirelik yapan ve 10 yıldır da Keçiören'de yaşayan Nermin Yıldız, Keçiören Belediyesinin sosyal ve kültürel aktivitelerinden her zaman faydalandığını belirtti. Sahneye almaya amatör sunuculukla ve okuduğu şiirlerle başladığını dile getiren Yıldız, "Keçiören Belediyesi sosyal ve kültürel çalışmaları güzel yapıyor. İnsana dokunan, oldukça ekili faaliyetler düzenliyor. Hikayesi olan her şeyi severim. Her türkünün bir hikayesi olduğundan, türkü olan her yerde bulunmaktan keyif duyuyorum. Keçiören Belediyesi, bizim de bir hikayemizin olmasına vesile oldu. Beni bu konuda motive eden Keçiören Belediyesine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Ev hanımı olduğunu dile getiren Seher Alınaner, Keçiören Belediyesinin açtığı birçok kursa katılarak son 6 yıldır da müzikle uğraştığını; aynı zamanda bağlama, keman ve bendir çaldığını ifade etti. Sosyal ve kültürel faaliyetlere yoğun ilgi gösteren Alınaner, Keçiören Belediyesi konservatuvarında solistlik de yapmış.

Keçiören İçin Söyle Projesi'ne, bağlama hocasının önerisiyle gönüllü olarak katılan Alınaner, "Böyle bir projenin olduğunu bağlama hocamdan duydum. 32 kişilik grubun içerisinde ismimi görünce çok heyecanlandım. Proje tamamlandıktan sonra telefonum hiç susmadı ve yakınlarımdan çok keyifli geri bildirimler aldım. Böyle bir projenin içerisinde olduğum için kendimle gurur duydum. İyi ki Keçiören'de yaşıyorum. Bize bu fırsatı veren başkanımıza ve Keçiören Belediyesine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Sosyal Medya Mustafa Ak Keçiören Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title