Haberler

Kazı Ödeneğinden Adana'ya Pay Yok" İddiası

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2007-2012 yıllarında Adana’ya toplam 721 bin 500 lira ödenek verirken, Adana milletvekili Ömer Çelik'in bakan olmasından sonra 2013 yılında bu rakamın bir milyon 142 bin liraya ulaştığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2007-2012 yıllarında Adana'ya toplam 721 bin 500 lira ödenek verirken, Adana milletvekili Ömer Çelik'in bakan olmasından sonra 2013 yılında bu rakamın bir milyon 142 bin liraya ulaştığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakan Ömer Çelik'in 2013 yılında kazı çalışmalarına bakanlık olarak 43 milyon lira ödenek ayırdıklarını yönündeki açıklamasının ardından bazı yerel internet sitelerinde bu kaynaktan Adana'nın tek kuruş faydalanmadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Kültür Bakanlığı'ndan elde edilen verilere göre, Adana'ya 2013 yılında bir milyon 142 bin lira kazı ödeneği gönderildi.

HANGİ KAZI ÇALIŞMASINA NE KADAR BÜTÇE VERİLDİ?

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, Adana'da Bakanlık izinleri ve Bakanlar Kurulu kararlı Türk kazısı olarak gerçekleştirilen Tatarlı Höyük kazı çalışmalarına 200 bin TL, Adana Müzesi Müdürlüğü başkanlığında gerçekleştirilen Anazarbos kazısına 500 bin TL, Magarsus Antik Kenti kazısına 270 bin TL, Süleyman Kulesi ve yer altı oda mezarında gerçekleştirilen kazı çalışmasına 170 bin TL olmak üzere; Adana ilinde 2013 yılı içerisinde sürdürülen kazı faaliyetlerine toplamda 1 milyon 140 bin TL ödenek aktarıldı.

2014 yılında kazı çalışmalarına devam edilen Tatarlı Höyük kazısına 150 bin TL, Anazarbos kazısına 240 bin TL, Magarsus Antik Kenti kazısına 170 bin TL olmak üzere toplamda 560 bin TL ödenek aktarılırken, ödenek planlama çalışmalarına da devam edildiği bildirildi.

2013-2014 yılları arasında Adana'da sürdürülen kazı faaliyetlerine toplamda 1 milyon 700 bin TL ödenek aktarıldığı kaydedildi.

6 YILIN TOPLAMINDAN FAZLA ÖDENEK 1 YILDA VERİLDİ

Son 7 yılda Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Adana'ya ayrılan kazı ödenekleri ise şöyle sıralandı:

2007 yılında 30 bin lira, 2008 yılında 82 bin 500 lira, 2009 yılında 162 bin lira, 2010 yılında 78 bin lira, 2011 yılında 139 bin lira, 2012 yılında 230 bin lira, 2013 yılında 1 milyon 142 bin TL; 2014'ün ilk 6 ayında ise 560 bin lira. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ömer Çelik Tatarlı Politika Güncel Haberler

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Bakmadan Geçme

e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray Lecce maçı CANLI izle! (HD) 24 Temmuz Galatasaray Lecce maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY LECCE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 24 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Lecce Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Galatasaray Lecce maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Lecce maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Güncel UEFA ülke puanı sıralaması! Türkiye kaçıncı sırada ve kaç puanda? Ankara otobüs ücretleri ne kadar oldu? Ankara EGO otobüs, minibüs, metro ücretleri ne kadar? Beşiktaş Bandırmaspor maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) BJK Bandırmaspor maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Beşiktaş Bandırmaspor maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Beşiktaş Bandırmaspor maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Beşiktaş Bandırmaspor maçı CANLI izle! (HD) 24 Temmuz Beşiktaş Bandırmaspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir?
Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title