Kastamonu'da su tasarrufu semineri düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Kastamonu'da su tasarrufu semineri düzenlendi

AA - Özgür Alantor - Güncel
 - Güncelleme:
Kastamonu'da su tasarrufu semineri düzenlendi

Kastamonu Suyunu Koru Platformu tarafından Kastamonu Kuzeykent Ortaokulunda su tasarrufu semineri verildi.

Kastamonu Suyunu Koru Platformu tarafından Kastamonu Kuzeykent Ortaokulunda su tasarrufu semineri verildi.

Kuzeykent Ortaokulunda Harezmi Eğitim Modelini uygulamak için bir sınıf oluşturuldu. "Su israfının küresel ısınmaya etkileri ve dünyamızı bekleyen tehlikeler" konusu üzerinde yoğunlaşan öğrenciler, çözüm için yenilikçi fikirler ortaya koydu.

Su israfı konusunda daha fazla kişiye ulaşmak amacıyla Vali Avni Çakır'ın eşi Bahar Çakır tarafından oluşturulan "Kastamonu Suyunu Koru Platformu"nu okullarına davet eden Harezmi sınıfı, su tasarrufu seminerine ev sahipliği yaptı.

Bahar Çakır, seminerde, tasarrufla kullanılan suyun, daha fazla insanın temiz suya ulaşmasının önünü açacağını söyledi.

Kuzeykent Ortaokulu Müdürü Erol Uhray ise öğretmenlerin desteği ile açılan Harezmi sınıfında, öğrencilerin öğretmenleri rehberliğinde güvenli etik ve ahlaki değerleri özümseyerek araştırmalar yaptığını belirtti.

Modern eğitime yönelik tüm imkanların bu çerçevede kullanıldığını dile getiren Uhray, şöyle devam etti:

"Öğrencilerimiz büyükleri tarafından desteklenmenin onurunu yaşarken hepsi birer 'su muhafızı" olarak öğrendikleri tüm bilgileri hayatlarına geçirmeye ve etraflarına örnek olmaya söz verdiler. Platformun su tasarrufu konusundaki bilgilendirmeleri ile oluşturulan farkındalık, Harezmi sınıfının amaçları ile birleşerek daha geniş alanlara yayıldı ve evlatlarına güzel bir gelecek bırakma yolunda adım atmanın mutluluğunu hep birlikte paylaştılar."

Uhray, seminere katıldığı için Bahar Çakır'a teşekkür etti.

AA / Özgür Alantor - Güncel

Kastamonu Harezmi su Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title