Kaman'da "Mevlid-i Nebi" Programı Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Kaman'da "Mevlid-i Nebi" Programı Düzenlendi

AA - Güncel
Kaman'da 'Mevlid-i Nebi' Programı Düzenlendi

Kaman İlçe Müftülüğü tarafından Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü dolayısıyla "Mevlid-i Nebi" programı düzenlendi.

Kaman İlçe Müftülüğü tarafından Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü dolayısıyla "Mevlid-i Nebi" programı düzenlendi.

Kaman Kültür Merkezi toplantı salonunda düzenlenen program, Kur-an'ı Kerim tilaveti ile başladı.

İlçe Müftüsü Ömer Can, açılışta yaptığı konuşmada, Allah'a ulaşmanın peygamber sevgisi ile olacağını belirterek, Hz. Muhammed'in hayatından örnekler verdi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker ise, peygamber hayatı ve İslam dini hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

İslam dinini gereğiyle yaşamanın önemine işaret eden Çeker, şöyle konuştu:

"Hz. Peygamber yaşantısında bir çok zorluk çekti. Biz onun sayesinde bedava iki nimetin üzerine konduk. Birincisi peygambere ait bir ümmet olduk ve cennete gitmeyi kazandık, ikincisi ise Hz. Peygamberin son peygamber oluşu. Eğer son peygamber olmasaydı ve biz hala son peygamberi bekliyor olsaydık, her gün her yerde bir sahte peygamber türeyecek, bizler de beklediğimiz için dinimizi değiştirecek ve yanlışa, günümüzde Yahudi ve Hristiyanların düştüğü duruma düşecektik."

Programa, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Garnizon Komutanı Fırat Mert Fidancı, Emniyet Müdürü Adnan Erişek, Jandarma Komutan Vekili Derviş Taşkın, AK Parti Kaman İlçe Başkanı Necati Çolak, kurum müdürleri, müftülük ve din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

AA / Güncel

Ömer Can, İslam, Kaman, Politika, Güncel, Haberler

title