Haberler

Hastalar Sosyal Faaliyetlerle Tedavi Oluyor

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ahmetli Ek Hizmet Birimi'nde yatan hastalar, ilaç ve tıbbı tedavilerin yanında sosyal faaliyetlerde bulunarak tedavi oluyor.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ahmetli Ek Hizmet Birimi'nde yatan hastalar, ilaç ve tıbbı tedavilerin yanında sosyal faaliyetlerde bulunarak tedavi oluyor.

Hastalar, Halk Eğitim Merkezi Kurs Öğretmeni Vesile Ölmez eşliğinde ahşap boyama, yağlı boya tablolar, taş ürünler yapıyor.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ahmetli Ek Hizmet Birimi'nde kalan hastalar, tedavinin yanında rehabilite edilerek yeniden topluma kazandırılıyor. Halk Eğitim Merkezi'nin katkılarıyla hastaların rehabilitasyon çalışmalarında yaptığı birbirinden güzel eserler Ahmetli Gençlik Merkezi'nde vatandaşların beğenisine sunuldu. Birimde 150 hastanın tedavi gördüğünü kaydeden Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhakemi Serkan Saka, açılan serginin 3 gün açık kalacağını söyledi. Saka, bir öğretmen eşliğinde her gün 25-30 hastanın bu eserleri ortaya çıkardığını belirtti.

Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici ise Ahmetli ek binasında kronik tedavi gören 150 hastanın bulunduğunu söyledi.

Bu hastaların sosyal faaliyetleri kapsamında yer alan eserleri bu sergide sergilediğini ifade eden Yemenici, "Eğitici gözetiminde kurslar veriliyor. Bu gibi sosyal faaliyetlerin olması hastalarımıza psikolojik açıdan gerçekten tedavi kadar çok büyük fayda sağlıyor. Bu gibi etkinliklerin artırılması gerekiyor. Halkımızın da bu gibi faaliyetlere ilgi gösterip ziyaret etmesi hastalarımıza moral, motivasyon sağlayacaktır. Bütün Ahmetlili hemşerilerimizi buraya bekliyoruz" dedi.

Hastaların bu tür faaliyetler içerisinde bulunmasıyla terapi olduğunu kaydeden Yemenici, şöyle konuştu:

"Onların ruh halini bilemeyiz. Orada 15-20 yıldır tedavi gören hastalarımız var. Kendimizi onların yerine koyalım, bir kapalı yerde kaç gün kalabiliriz ya da iş güç yapmadan ne kadar süre bizler kalabiliriz. Kendimizi onların yerine koyarsak, o zaman onların neler hissettiğini daha iyi anlayabiliriz. Amacımız bütün hastaları bu faaliyetlere katılmasını sağlamaktır. Onları sadece ilaç tedavisi, tıbbı tedavilerle iyileştirmek değil, bu gibi sosyal faaliyetlerle sosyal alanda da çalışmalar yaptırarak tedavi etmemiz gerekiyor. Bu aslında bir tedavi metodu aslında. Onun için hastane yönetimimiz bu tür etkinlikleri çok sık yapıyor."

Halk Eğitim Merkezi kurs öğretmeni Vesile Ölmez ise 2009'dan beri Ahmetli Ruh Sağlığı Hastanesi'nde çalıştığını belirtti.

Hastalarla beraber ahşap boyama, yağlı boya tablolar, taş ürünler yaptıklarını ifade eden Ölmez, "Hastaların yapabileceği tarzda, yapmak istediği bütün ürünleri yapmaya çalışıyoruz. Kurslara en az 25 hastamız katılıyor. Hasta sayımız çok, katılım fazla. Severek geliyorlar, bende işimi severek yapıyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Ahmetli Politika Güncel Haberler

Ev sahiplerini üzecek iddia! Aylık kiranın yüzde 20'si vergi olarak Maliye'ye gidecek

Ev sahiplerini üzecek iddia! Aylık kiranın yüzde 20'si vergi olarak Maliye'ye gidecek

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917 Filenin Sultanları elendi mi? A Milli Kadın Voleybol Takımı VNL elendi mi? #129300 #127952 Mbappe neden yok, sakat mı cezalı mı? Mbappe oynayacak mı EURO 2024 (Hollanda – Fransa)? #129300 #9917
Define avcılarının korkunç sonu! 2 kişi kazdıkları çukurda can verdi

Define avcılarının korkunç sonu! 2 kişi kazdıkları çukurda can verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title