Fatih'te köpeğe şiddet uygulayan zanlı - Haberler
Haberi Paylaş

Fatih'te köpeğe şiddet uygulayan zanlı

AA - Murat Kaya - Güncel
 - Güncelleme:
Fatih'te köpeğe şiddet uygulayan zanlı

Fatih'te bir köpeğe şiddet uyguladığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli Ö.B. hakkında, akıl sağlığının yerinde olmadığı ve toplum için tehlike arz ettiğine dair belirtiler gerekçesiyle 3 hafta süreyle gözetim altında tutulması kararı verildi.

Fatih'te bir köpeğe şiddet uyguladığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli Ö.B. hakkında, akıl sağlığının yerinde olmadığı ve toplum için tehlike arz ettiğine dair belirtiler gerekçesiyle 3 hafta süreyle gözetim altında tutulması kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, "Hayvanları Koruma Kanununa muhalefet (köpeğe cinsel saldırı)" suçundan gözaltına alınan şüpheli Ö.B'nin, savcılıkta ifadesi alınırken garip davranışlar sergilediği ve soruşturmayla ilgisi olmayan beyanlarda bulunduğu kaydedildi.

Akıl sağlığına ilişkin şüpheler nedeniyle İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü'ne sevk edilen şüphelinin raporunda, psikotik bozukluk veya şizofreni hastalığı olduğu düşünüldüğü, paranoid hezeyanları bulunduğu ve atak halinde olduğu, toplum için tehlikelilik arz ettiği, tehlikeliliği kesin olarak geçene kadar bir sağlık kuruluşunun psikiyatri servisinde yatırılarak tedavi edilmesi gerektiği vurgulandı.

Başsavcılık bunun üzerine, nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nden, fiili işlediği yolunda kuvvetli şüpheler bulunan zanlının, akıl hastası olup olmadığı, akıl hastası ise ne zamandan beri hasta olduğu, hastalığının davranışları üzerindeki etkisinin ne olduğu ve ceza ehliyetinin olup olmadığı hususlarının saptanması için Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 3 hafta süreyle gözlem altına alınmasına yönelik karar alınması talebinde bulundu.

Şüpheli ve avukatının beyanını alan nöbetçi hakimlik, fiili işlediği yolunda kuvvetli şüpheler bulunan zanlının talep doğrultusunda, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 74. maddesi kapsamında 3 hafta süreyle gözlem altına alınmasına karar verdi.

Köpek insanlarla iletişim kurmuyor

Fatih Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünde tedavisine başlanan köpeğin sağlık durumuyla ilgili AA muhabirine bilgi veren Fatih Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Hekim Ayşegül Coşkun, köpeğin yavru olduğunu kaydetti.

Coşkun, "Fatih Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi Merkezinde tedavi görüyor. Yemek yemiyor, iştahsızlık var ve serumla besleniyor. Vajinal kanaması bu sabah durdu. Antibiyotik ve vitamin takviyesi yapılmaktadır." dedi.

Köpeğin yaşadığı olay nedeniyle çok korktuğunu ve insanlarla iletişim kurmadığını aktaran Coşkun, "O yüzden sessiz, sakin bir ortamda tedavisi sürdürülmektedir. Dünden beri biraz ilerleme kaydettik ancak henüz iştahı açılmadı. O da biraz zaman alacak." diye konuştu.

AA / Murat Kaya - Güncel

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Fatih Belediyesi İstanbul Fatih Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title