Dışişleri Bakanlığı: Burkina Faso'daki 'darbe girişimi' haberlerini endişeyle karşılıyoruz - Haberler
Haberi Paylaş

Dışişleri Bakanlığı: Burkina Faso'daki 'darbe girişimi' haberlerini endişeyle karşılıyoruz

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Dışişleri Bakanlığı: Burkina Faso'daki 'darbe girişimi' haberlerini endişeyle karşılıyoruz

Dışişleri Bakanlığı: Burkina Faso'daki 'darbe girişimi' haberlerini endişeyle karşılıyoruzDIŞİŞLERİ Bakanlığı, Burkina Faso'da darbe girişiminde bulunulduğu ve Cumhurbaşkanı Roch Marc Christian Kabore'nin alıkonulduğuna ilişkin haberlerin derin endişeyle karşılandığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı : Burkina Faso'daki 'darbe girişimi' haberlerini endişeyle karşılıyoruz

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Burkina Faso'da darbe girişiminde bulunulduğu ve Cumhurbaşkanı Roch Marc Christian Kabore'nin alıkonulduğuna ilişkin haberlerin derin endişeyle karşılandığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Burkina Faso'da darbe girişiminde bulunulduğuna ve Cumhurbaşkanı Roch Marc Christian Kabore'nin alıkonulduğuna ilişkin haberleri derin endişe ile karşılıyoruz. Dost ve kardeş Burkina Faso'nun anayasal düzeni ile toplumsal barış ve istikrarının bozulmamasını temenni ediyoruz. Türkiye, içinden geçtiği bu hassas dönemde Burkina Faso'nun yanında olacaktır."

Haber:  ANKARA,


Demirören Haber Ajansı / Güncel

Dışişleri Bakanlığı, cumhurbaşkanı, Burkina Faso, Darbe, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title