Haberler

Çinli Minyatür Usta Zhou Xinxing'in İnanılmaz Sanatı

Güncelleme:

Çinli minyatür ustası Zhou Xinxing'in çok küçük nesneler üzerine yaptığı oyma sanatı büyüleyici bir şekilde gözler önüne seriliyor. Zhou, pirinç tanesine bile sekiz tane panda silueti oyabiliyor ve saç teli üzerine yazı yazabiliyor. Yıllar içinde sanatını farklı materyallere taşıyan Zhou, büyük bir sabır ve özveriyle çalışıyor.

ÇEKİM TARİHİ: 21 Ocak 2024

1. ANONS (İngilizce): HU CHENHUAN, Xinhua muhabiri

2. Oymaların çeşitli görüntüleri

4. Oymaların çeşitli görüntüleri

ANONS (İngilizce): HU CHENHUAN, Xinhua muhabiri:

"Herkese merhaba. Bu gördüğünüz, üzerine sekiz tane panda silueti oyulmuş bir pirinç tanesi. O kadar küçük ki, görmek için büyüteç kullanmak gerekiyor."

Çin'in doğusundaki Jiangxi eyaletinde yaşayan minyatür ustası Zhou Xinxing, çok küçük nesneler üzerine oyma yapıyor.

Zhou, bir saç teli üzerine bile yazı yazabiliyor.

"Saç üzerine yazı yazma işine ilk başladığımda, 100 denemeden ancak birinde başarılı oluyordum. O yüzden her gün çalışmaya devam ettim. Küçük bir hata bütün işi berbat edebilir. Başarı oranı çok düşüktü."

Zhou, sanatını yıllar içinde pirinç, kağıt yelpaze, mühür ve mektuplara da taşımış.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Çin'in Nanchang kentinden bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

Çin Sanat Kültür Kültür Sanat Güncel Haberler

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp 'tasarruf' vurgusu yaptı

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp "tasarruf" vurgusu yaptı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Bakmadan Geçme

Survivor bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı 30 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Survivor kim kazandı? 30 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor CANLI izle! 30 Mayıs Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? #128250 Hudutsuz Sevda 35. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İnci Taneleri 18. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 71. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Vincent Kompany kimdir? Vincent Kompany nerelidir, kaç yaşında? Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah oyuncuları, konusu ve fragmanı! Eyvah Eyvah ne zaman çekildi? #128250 İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Eyvah Eyvah filmi oyuncuları kim? Eyvah Eyvah filmi konusu ve Eyvah Eyvah özeti! #128250 ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title