Eski Bakan Çağlayan: Siyaset Yapmaya Devam Edeceğim - Haberler
Haberi Paylaş

Eski Bakan Çağlayan: Siyaset Yapmaya Devam Edeceğim

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Eski Bakan Çağlayan: Siyaset Yapmaya Devam Edeceğim

17 Aralık sonrası Ekonomi Bakanlılğı'ndan istifa eden Zafer Çağlayan, Mersin'de düzenlenen mitingde, "Siyaset yapmaya devam edeceğim" dedi.

Mersin Anamur İlçe merkezini araç konvoyu ile gezen Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ı selamlayanlar olduğu kadar bozkurt işareti yapıp, ayakkabı kutuları gösteren vatandaşlarda oldu. Çarşı merkezinde bir konvoy turu atan Çağlayan ve beraberindekiler, daha sonra Ak Parti İlçe binası önünde düzenlenen mitinge katıldı. Çağlayan mitingde 2015'te siyaseti bırakmayı düşündüğünü ancak 17 Aralık operasyonundan sonra siyasete devam etme yönünde bir karar aldığını belirtti.

"BİZE KOMPLO YAPILDI"

İlçe Başkanı Ahmet Yıldırım, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sever ve Anamur Belediye Başkan Adayı Atilla Olçum'un ardından mikrofonu alan Çağlayan, kendilerinin faiz ve rantçı lobisinin musluklarını tıkadıkları için komploların yapıldığını söyledi.

OĞLUNUN TAHLİYESİNE YORUM YAPMADI

Konuşması sık sık partililer tarafından 'Dik dur eğilme' sloganları ile kesilen Eski Bakan Çağlayan, oğlunun tahliye edilmesi konusunda konuşmaktan kaçındı. 17 Aralık'tan itibaren mesai arkadaşları ve kendisine yapılanları bir komplo olarak değerlendiren Çağlayan, "2015 itibarı ile siyaseti bırakma kararı almıştım. Ancak 17 Aralık ve sonrasında bana ve aileme yapılan komploların ardından Mersinlilerden gelen destek telefonları ve 'yanındayız' mesajları. Ne olursa olsun, Sayın Başbakanımın yanında ne görev verirse bu can bende olduğu sürece siyaset yapmaya devam edeceğim. Zafer Çağlayan kardeşiniz bu parti için, bu millet için AK Parti'nin kapısında bekçilik bile yapar. Bundan da şeref duyar" dedi.

"CHP SADECE ÇENE YAPAR"

Ak Parti hükümetinin göreve geldiği günden bu yana yapmış olduğu hizmetlerin 14 bin sayfalık bir kitaba sığmadığını ancak CHP ve MHP'nin bu millete yaptıkları bir hizmetin olmadığını belirten Zafer Çağlayan, 'CHP bu millete ne hizmet etmiş. Biz bu millete hizmet ederiz, ancak CHP sadece çene yapar." dedi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ak Parti Çağlayan Anamur Mersin Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title