Haberi Paylaş
Bilecik Valisi Şentürk ve Belediye Başkanı Şahin'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Bilecik Valisi Şentürk ve Belediye Başkanı Şahin'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Güncel Haberler

Bilecik Valisi Bilal Şentürk ile Belediye Başkanı Semih Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk ile Belediye Başkanı Semih Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Şentürk, mesajında, milletin başlattığı mücadele sonunda başarıya ulaşıldığını ve kazanılan zaferlerin Cumhuriyet'le güvence altına alındığını kaydetti.

Cumhuriyet'in, aydınlık geleceğin teminatı ve devlet olmanın güvencesi olduğunu ifade eden Şentürk, şunları paylaştı:

"Bugün bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyet'imize sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.

Ancak bu yıl Kovid-19 salgını nedeniyle Cumhuriyet Bayramı'nı daha kontrollü kutlamaktayız. Ciddi bir tehditle karşı karşıyayız. Kurtuluş Savaşı'nda atalarımızın düşmana karşı bir ve beraber olduğu gibi biz de bugün koronavirüse karşı mücadelede birlik ve beraberlik bilinciyle hareket edelim. Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım, kurallara uyarak ilimizden ve ülkemizden bu virüsü yok edelim."

Şentürk, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitleri ve kahraman gazileri minnet, şükran ve rahmetle andığını aktardı.

Belediye Başkanı Şahin de mesajında, pandemi süreci nedeniyle bu sene bayramda bir arada olamayacaklarını belirtti.

Şehrin dört bir yanını bayraklarla donattıklarını kaydeden Şahin, "Tüm mahalle ve sokaklarımızda marşlarımız çalacak ve o günün coşkusu gün boyunca devam edecek. Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare biçimi cumhuriyet idaresidir' sözleriyle ilan etmiş olduğu Cumhuriyet, Türk ulusuna bırakılmış en büyük mirastır. Bu mirası korumak da bizim en büyük görevimiz ve onurumuzdur." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Tayyib Hoşbaş - Güncel

Necati Şentürk Edibe Şahin Bilecik Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title