Haberler

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Enerjide Bağımsız Olmamız Lazım

Güncelleme:

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Nükleeriyle, doğal gazıyla, kömürüyle, petrolüyle enerjide bağımsız olmamız lazım. Bunun için çalışıyoruz.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Nükleeriyle, doğal gazıyla, kömürüyle, petrolüyle enerjide bağımsız olmamız lazım. Bunun için çalışıyoruz. Milletimizin refahı bu çalışmadan geçer." dedi.

Karabük'ün Yenice ilçesinde vatandaşlara hitap eden Tunç, halkın, AK Parti Yenice Belediye Başkan adayı Sertaş Karakaş'ı seçtiğinde, vadettiği projelerin tamamının arkasında olacaklarını söyledi.

Tunç, muhalefete yönelik eleştiride bulunarak, şunları kaydetti:

"10 ay önce altılı masa vardı. Masanın altı vardı, üstü vardı. Bir cumhurbaşkanı adayları vardı. Şimdi neredeler? Birbirlerine düştüler. Bunlar iktidarı devralsalardı ne olurdu bu ülkenin hali, ne yaparlardı? İktidarı paylaşabilirler miydi? İlk günden kavgaya tutuşurlardı. Ülkeyi bir kaosa sürüklerlerdi. İşte millet buna müsaade etmedi. Millet, 10 ay önce Cumhur İttifakı'yla, Recep Tayyip Erdoğan'la yola devam dedi."

Türkiye'de gerçek belediyeciliği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığını, AK Parti'nin kurulmasının sebebinin de gerçek belediyecilik olduğunu anlatan Tunç, "2002'den itibaren de milletimizin tek başına iktidara getirdiği AK Parti'miz o gerçek belediyeciliğin eser ve hizmet siyasetini, bütün ülke sathına yaymıştır. O eser ve hizmet siyaseti sayesinde 81 ilimizi eserlerle donattık." diye konuştu.

"22 yıldan bu yana insanımızı güçlendirmek için çalıştık"

Tunç, AK Parti deyince eser ve icraatın akla geldiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz siyasetimizin merkezine hep insanı koyduk. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın dedik. Sayın Cumhurbaşkanı'mız bu sözü sık sık tekrar eder, 'Önce insan.' der. Eğitimden sağlığa, kültürden sosyal politikalara, adaletten güvenliğe varıncaya kadar 22 yıldan bu yana insanımızı güçlendirmek için çalıştık. Onun için, 17 sandık konuldu milletimizin önüne, 17 sandıkta da milletimiz tercihini AK Parti'den, Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullandı."

İstikrarlı kalkınma hamleleriyle Türkiye'nin 81 ilini yatırımlarla donattıklarını ve donatmaya da devam edeceklerini vurgulayan Tunç, "Filyos'da doğal gaz keşfedildiğinde ne dediler? Yok dediler. Yok diyenler sandıkta cevabını aldı. İnanmadılar çünkü. Yıllarca oralarda doğal gaz arandı ama bulunamadı. AK Parti'den önce, Recep Tayyip Erdoğan'dan önce yıllarca o şirketlere, yabancı firmalara paraları ödendi. Yabancı gemiler geldi, oralarda doğal gaz aradılar. 'Yok burada.' dediler, kuyuları kapatıp paramızı alıp gittiler." ifadelerini kullandı.

Enerjide bağımsızlığın önemine değinen Tunç, şöyle devam etti:

"Gabar Dağı'nda petrol yok muydu? Vardı ama teröristlerden temizledikten sonra oralara huzur geldi, petrol fışkırdı. Şimdi nükleer santral. Nükleeriyle, doğal gazıyla, kömürüyle, petrolüyle enerjide bağımsız olmamız lazım. Bunun için çalışıyoruz. Milletimizin refahı bu çalışmadan geçer.

Savunma sanayiinde yüzde 80 yerlilik oranını yakaladık. 'Terörle mücadelede ve dış tehditlere karşı güçlü olmak istiyorsak o zaman işte savunma sanayiinde de yerli ve milli olmak gerekir. 'dedik, kendi silahlarımızı kendimiz ürettik. İstikrarlı kalkınma hamleleriyle milletimizin yaşadığı şehirlere eserler üretmeye devam edeceğiz. Terörün her türlüsüyle mücadele ederek Türkiye'yi huzurlu bir geleceğe kavuşturmanın gayretinde olacağız."

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin de yerel yönetim ile iktidar işbirliğinin bir ilçeye, bir ile ve beldeye neler kazandırdığına hep birlikte şahit olacaklarını söyledi.

AK Parti Karabük Milletvekili Durmuş Ali Keskinkılıç ise yepyeni bir dönemin kapısını açtıklarını belirterek, "Artık Yenice'de huzur olacak, artık Yenice'de dostluk olacak, artık Yenice'de samimiyet olacak. Yenice kalkınmış, sanayileşmiş bir ilçe olarak yoluna devam edecek." diye konuştu.

Programa, AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, geçmiş dönem AK Parti Karabük milletvekilleri ile partililer katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Yılmaz Tunç Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title